«Шукаймо Господа понад усе і ми знайдемо відповіді на усе», — владика Венедикт Алексійчук на нічних чуваннях у Старуні

31 серпня 2023

Спільна молитва тисяч прочан під проводом владики Венедикта Алексійчука, єпископа Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), роздуми на Хресній Дорозі нашого Спасителя та уділення повного відпусту — так проходили серпневі нічні чування у Відпустовому центрі Симеона Лукача в Старуні.

Як і щомісяця, з 29 на 30 серпня паломники чисельно зібралися у святому місці для того, щоб побути наодинці з Богом, піднести Йому свої прохання, віддаючи в Його руки всі труднощі та здобутки, переживання та радощі. Про це пишуть на офіційній фейсбук-сторінці відпустового місця.

Цього разу вірні мали унікальну нагоду молитись спільно з владикою Венедиктом Алексійчуком, єпископом Чиказької єпархії УГКЦ у США, чиї проповіді відомі на ввесь світ. Духовні настанови та глибокі роздуми про пошуки Бога й власного покликання могли почути усі присутні та ті, хто єднався у молитві за допомогою онлайн-трансляції.

Господь ніколи не розчаровується у нас

Розпочалась програма чувань з молитви Вечірні, після якої молилися унікальні молитви на оздоровлення. Також відбулося благословення мощами, освяченим єлеєм та Молебен до блаженного мученика Симеона, під час якого паломники могли приступити до його ікони.

Владика Венедикт звернувся до прочан з духовною наукою, в якій запевнив, що Бог вірить у нашу святість та можливість змінитися:

«Бог ніколи не розчарується в нас, Він до кінця буде вірити в нашу силу долати слабкості та йти до святості. Господь — єдиний, хто знає нас до кінця. Нам часто не віриться, що теперішні обставини життя найкращі для нашого освячення. Але Бог знає про наш характер, вдачу, темперамент, зранення, людей поруч, і все одно вірить в нас завжди і повсякчас. Бо ідеальніших обставин, ніж сьогодні, ніколи не буде».

Хресна дорога завжди закінчується воскресінням

Далі усі прочани рушили Хресною Дорогою, щоб спільно з владикою Венедиктом та священнослужителями пройти цей символічний шлях та роздумувати над змістом жертви Ісуса Христа.

Зупинившись на останній стації перед Гробом Господнім, єпископ поділився своїми роздумами про важливість особистої Хресної дороги нашого життя:

«Якщо подивитися на наші життя, ми маємо різні страхи. Часто за щось переживаємо, клопочемось і турбуємось. Сьогодні ми вийшли з храму, і не злякалися, але під цим сильним дощем пішли молитись. Важливо в нашому житті не зупинятися в часі невдач, помилок чи падінь. Але так само, не зупинятись і в часі здобутків та перемог. Господь про це каже просто: „Хто витерпить до кінця — спасеться“. Хто витерпить в пості, молитві та добрих ділах. І ми маємо питання: скільки ще терпіти й коли ця війна закінчиться? Легко Хресною Дорогою ходити в храмі чи в Старуні. Але сьогодні ціла Україна має хресний шлях, і ми не можемо знайти логіки і розуміння, чому це відбувається. Як і логіки не знаходимо в тому, чому Христос з любові прийшов і перейшов всі ці терпіння. Христос йшов, бо знав, що це Його місія. І ми маємо пройти наші складні часи, в яких Бог та правда з нами. Хресна Дорога ніколи не закінчується розп’яттям, але тільки воскресінням».

Страшно прожити ціле життя, не пізнавши свого призначення

Завершилась молитовна програма Архиєрейською Божественною Літургією, яку в співслужінні священників Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ очолив владика Венедикт Алексійчук.

Під час проповіді архиєрей звернувся до всіх присутніх, роздумуючи над призначенням, яким Господь нагородив кожну людину:

«У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо, що Христос призначив апостолів до важливої місії. Погляньте на цей храм — кожна особа та кожна річ має тут своє призначення. У церковній традиції ми часто говоримо про покликання до священичого чи монашого стану. Але кожен з нас є покликаний до чогось, бо Богові всі однаково дорогі. Призначення телефону ми знаємо, а своє — можемо не розуміти. Це страшно — прожити ціле життя так і не пізнавши свого призначення. Оскільки Бог є Отцем, то Він для Своїх дітей приготував щось особливе. Це найважливіша річ буття — усвідомити своє призначення на ціле життя, на сьогодні і на цю мить. Ми мусимо пізнати інструкцію для свого вживання, для чого ми тут», — проповідував владика.

Основне призначення кожного — життя вічне

Єпископ пояснив, що справжньою метою та призначенням кожної людини є спастися, освятитись та прийти до Вічного Царства.

«Зичу вам завжди цього бажати — пізнання Божої волі, задуму, Його плану щодо кожного з нас. Життя одне, і нам потрібно якнайкраще прожити його. Ми добре знаємо, як розпоряджатися ресурсами, здоров’ям, але свої життя іноді розкидаємо направо і наліво. Погляньте на свій будь-який день: скільки часу ми витрачаємо на непотрібні речі? Це не означає, що ми повинні бути завжди зайнятими справами чи корисними заняттями, адже сьогодні ми наче теж нічого не здійснюємо. Але ми шукаємо нагоди побути в Його присутності. А коли ми з Богом, тоді знаємо, коли діяти, а коли мовчати, де бути принциповим, а де дивитись на ситуацію крізь пальці та з любовʼю. З Богом немає проблем. Бо проблеми в нашій голові, а відповіді — тільки в Бозі. Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді на усе», — промовив владика на завершення проповіді.

Цього молитовного вечора, ті, хто посповідався під час чувань, могли прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання повного відпусту з рук владики Венедикта Алексійчука для всіх, хто виконав необхідні для цього умови.