«Щоб відстояти свободу для нашої України, ми самі повинні бути вільними людьми», — Глава УГКЦ у 295-й день війни

15 грудня 2022

Боже, допоможи нашій молоді зберегти Тобою дану свободу. Допоможи усім нам зрозуміти, що для того, щоб відстояти свободу для нашої Батьківщини, для нашої України, ми самі повинні бути вільними людьми. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 295-й день повномасштабної війни, яку російський загарбник приніс на нашу мирну землю.

Предстоятель відзначив, що впродовж останньої доби знову здригалася українська земля. «Усе північне прикордоння, наша Чернігівщина, Сумщина, Харківщина щодня потерпають від десятків російських обстрілів… Місто Бахмут уже починають називати „Сталінградом третього тисячоліття“. Запорізька область по всій лінії фронту є епіцентром потужних обстрілів…», — сказав Глава Церкви. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав також зауважив, що через погіршення погодних умов нашим людям стає щораз то важче виживати в умовах обмеженого електропостачання, без тепла у своїх домівках.

Відповідно до оцінок різних міжнародних гуманітарних інституцій, сьогодні 18 мільйонів мешканців України, а це 40 % населення, потребують термінової гуманітарної допомоги. Ми всі разом намагаємося зігріти тих, кому холодно, накормити тих, хто є голодний, прийняти у свій дім тих, хто намагається знайти кращі умови, щоб пережити цей холодний період року.

«Але незважаючи на всі ті драматичні обставини, Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!» — наголосив Глава Церкви.

Глава Церкви продовжив роздуми над тим, як підтримати українську молодь. «Сьогодні молодим людям дуже важливо зрозуміти, що ви є безцінними. Не дозвольте себе меркантилізувати! Ми часто любимо речі замість того, щоб любити людей і користуватися речами. Прошу вас, будь ласка, не дозвольте комусь купити вас, спокусити вас! Не дозвольте захопити вас у рабство ідеологічним колонізаціям нашого часу, які намагаються закласти в наші голови дивні ідеї, після чого ми стаємо рабами, залежними, невдахами», — закликав духовний лідер.

«Дорогі дівчата і хлопці, — звернувся Предстоятель, — ви є безцінні. Ви повинні завжди повторювати це собі. „Я не на аукціоні! У мене немає ціни! Я вільний! Я вільна!“ Прийміть цю свободу, яку вам сьогодні дарує Христос. Це є свобода від зла, це є свобода для добра! Бо бути вільним, пережити досвід свободи ми можемо лише тоді, коли ми чинимо добро».