Сестри Чину святого Василія Великого УГКЦ отримали нагороду «Lumen Christi»
Сестри Чину святого Василія Великого (ЧСВВ) стали лауреатками нагороди «Lumen Christi» 2023–2024 від «Catholic Extension Society». Однією із лауреаток є випускниця Українського католицького університету сестра Лукія Мурашко.
Як повідомляє пресслужба УКУ та інтернет-видання «Catholic Standart» з посиланням на видання Catholic Extension, нагорода «Lumen Christi» — найвища відзнака Католицького товариства Catholic Extension Society, яку присуджують людям чи організаціям, що випромінюють світло Христа в громадах, де вони служать. Сестер ЧСВВ номінувала Філадельфійська архиєпархія Української Католицької Церкви. Переможців обрали з-поміж 41 номінантів.
Церемонія нагородження відбулася 22 лютого в Українському культурно-освітньому центрі у Дженкінтауні (штат Пенсильванія). На ній зібралися сестри Чину святого Василія Великого з України та США. «У спустошливі і болісні роки війни, сестри стали світлом надії для українських воїнів і цивільних на лінії фронту, а також для біженців по всій Україні та в Сполучених Штатах», — наголошують організатори.
Владика Борис Ґудзяк на церемонії вручення
Українська католицька архиєпархія Філадельфії в особі митрополита Бориса Ґудзяка, який номінував орден, також отримала грошову винагороду, оскільки Провінція Христа-Чоловіколюбця сестер-василіянок у Дженкінтауні вже понад століття базується на території архиєпархії.
На урочистостях з нагоди вручення нагороди архиєпископ Борис Ґудзяк одразу ж вручив частину нагороди «Lumen Christi», що належить архиєпархії, сестрі-василіянці Теодорі Копин для використання її для служіння українським біженцям, а також особам, які страждають на залежність і бездомність у філадельфійському районі Кенсінгтон, який є епіцентром опіоїдної залежності в місті.
Сестра Теодора Копин: служіння узалежненим від наркотиків
«Я стою перед вами з глибоким смиренням і серцем, сповненим вдячності Богові, приймаючи цю нагороду в ім’я людей, яким я служу», — сказала сестра Теодора, уродженка Закарпатської області України, яка ще в дитинстві розпізнала нагальний заклик допомагати бідним.
Вона особливо подякувала Богові та архиєпископу Ґудзяку за те, що вони дали їй «можливість допомагати» її «друзям на Кенсінгтон Авеню», яку колись співробітник Агентства з боротьби з наркотиками назвав найбільшим на Східному узбережжі ринком героїну під відкритим небом.
Сестра Лукія Мурашко: служіння постраждалим від війни
Монастир сестер-василіянок у Запоріжжі розташований недалеко від лінії фронту. Попри небезпеку, сестри з перших днів повномасштабної війни продовжують допомагати тим, хто залишається у місті, надавати притулок жінкам і дітям та організовувати евакуації, а також надавати душпастирську підтримку українським воїнам.
Сестра-василіянка Лукія Мурашко, яка служить у цьому монастирі, показала зняте на мобільний телефон відео зруйнованого українського села, яке вона нещодавно відвідала. «Я хочу показати вам світ, який я побачила кілька тижнів тому», — сказала вона.
Сестра Лукія також поділилася фотографіями поранених солдатів і переміщених українських сімей, яким вона служить, зазначивши, що діти, зокрема, зазнали важких травм від російських атак. Вона розповіла, що підліток на ім’я Іванко, зображений на одній з фотографій, розповів їй, що прожив близько 20 місяців під російською окупацією, з якої йому вдалося втекти «дивом». «Він сказав: „Мені довелося сховатися (від росіян)“, і сказав, що матері зазвичай ховають своїх дітей… під землею, інакше (російські солдати) прийдуть і зґвалтують їх», — розповіла сестра Лукія.
«Ми вшановуємо наших дорогих сестер за те, що вони є руками Ісуса тут, у Філадельфії (і)… також на фронті (в Україні), прямо там, де ллється кров», — сказав у своєму слові архиєпископ Ґудзяк.
Вручаючи нагороду, отець Джек Волл (Father Jack Wall), президент Catholic Extension Society, подякував сестрам за служіння: «Сьогодні я відчуваю особливу гордість бути разом із сестрами Чину святого Василія. Ви прекрасним і простим способом виражаєте таїнство Господнього задуму. Бог кличе нас брати хрест, йти туди, де люди страждають. Ви робите це у своєму служінні».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ