Ризький архиєпископ відвідав українських дітей-біженців

26 березня 2022

Архиєпископ Збігнєв Станкевич у п’ятницю, 25 березня 2022 року, відвідав з українськими дітьми-біженцями Латвію, вітаючи їх у країні, оскільки готується виставка їхніх робіт.

Ризький архиєпископ відвідав українських дітей-біженців

25 березня архиєпископ Ризький відвідав міський центр реєстрації українців, відзначивши таким чином свято Благовіщення і посвячення Росії та України Непорочному Серцю. Про це повідомляє «Catholic News Agency».

Саме зараз Карітас Латвії та Церква в країні організовують виставку малюнків українських дітей-біженців, яка відкриється у травні.

Мистецька виставка «покликана допомогти дітям подолати психічну напругу, яку вони пережили, рятуючись від російської агресії в Україні, і допомогти їм почуватися як вдома у новій країні», — сказав CNA представник Ризької архиєпархії.

На заході також був присутній перший секретар Посольства України в Ризі Леонід Гребенник. Візит організувала Габріелла Каб’єр, історик мистецтва, яка курує виставку.

Під час візиту архиєпископ Станкевич «благословив дітей та їхніх батьків та поспілкувався з волонтерами. Він також подивився на дитячі малюнки, оцінивши їх прогрес у мистецтві», — розповіли в Ризькій архиєпархії.

Архиєпископ Станкевич вітає українських дітейАрхиєпископ Станкевич вітає українських дітей

Вітаючи дітей у Латвії, архиєпископ «порівняв українських дітей з Ісусом», посилаючись на слова Господа: «Я був голодний, і ви дали Мені їсти; Я був спраглий, і ви напоїли мене; Я був чужим, і ви мене прийняли».

«Вони приїхали до Латвії і дали нам можливість їх нагодувати та відкрити для них двері», — зазначила Ризька архиєпархія.

Пояснюючи одночасне посвячення Росії та України Непорочному Серцю Марії, архиєпископ Станкевич поспілкувався з однією дитиною, яка сказала: «Добро завжди переможе, зло не переможе». Архиєпископ відповів їй, сказавши: «Це абсолютно правильно, навіть якщо на це потрібен час. Добро завжди переможе».

Леонід Гребенник, отець Роман Сапужак, архиєпископ Станкевич і Габріелла Каб’єр під час візиту спілкуються з українським біженцемЛеонід Гребенник, отець Роман Сапужак, архиєпископ Станкевич і Габріелла Каб’єр під час візиту спілкуються з українським біженцем

Архиєпископ також благословив дітей та прочитав молитви разом із отцем Романом Сапужаком із греко-католицької парафії у Ризі. Згодом батьки дітей мали нагоду поговорити з архиєпископом Станкевичем та отцем Романом про свої переживання, а архиєпископ запросив їх відвідати католицькі парафії міста.