«Риторика про застосування ядерної зброї морально огидна», — Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН
22 лютого архиєпископ Габріеле Качча, Постійний спостерігач Святого Престолу (Ватикану) при ООН, виступив на 17-му Пленарному засіданні Генеральної Асамблеї, де висловив офіційну позицію щодо війни в Україні та загострення сценарію її розвитку. Святий Престол виявив підтримку українському народові, різко засудив «використання військових як витратного матеріалу», примусову депортацію українських дітей у Росію, масове знищення українських міст, а риторику про застосування ядерної зброї назвав «морально огидною».
Постійний спостерігач Святого Престолу нагадав, що Папа Франциск протягом усієї війни підтверджував свою підтримку «невинним жертвам в Україні, які терплять „мучеництво від агресії“», а також про „зобов’язання всіх держав, згідно з міжнародним гуманітарним правом, утримуватися від евакуації дітей на чужу територію без вагомих медичних причин і письмової згоди осіб, відповідальних за їхній догляд, або без зміни їхнього „особистого статусу“. Дітей ніколи не можна робити пішаками війни або використовувати для політичної пропаганди“, — наголосив архиєпископ Качча. Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.
Атаки Росії по критичній інфрастуктурі України Постійний спостерігач назвав «злочином проти Бога і самої людини»: «Це заслуговує однозначного й беззаперечного засудження».
На переконання представника Святого Престолу, «наслідки нинішньої війни виходять далеко за межі України, спричинивши енергетичну, продовольчу й економічну кризи, котрі особливо вражають „людей у найбідніших країнах“». Архиєпископ Качча гостро висловився про ядерну риторику держави-агресора: „Святий Престол не може не вважати морально огидною будь-яку риторику, що погрожує застосуванням ядерної зброї, враховуючи, що її невибіркова дія порушує закони ведення війни і матиме руйнівні наслідки для всього людства. У зв’язку з цим Святий Престол підтримує зусилля Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо створення охоронної зони для Запорізької атомної електростанції“.
На завершення промови Постійний спостерігач Святого Престолу вказав на порушення архітектури безпеки ООН і необхідність проведення «комплексної реформи на основі суверенної рівності всіх держав». «Однак інституційні реформи самі собою не можуть врятувати нас від лиха війни, яка походить „із людського серця, зіпсованого гріхом“. Настав час утриматися від будь-якої риторики чи дій, спрямованих на ескалацію цього конфлікту, і здійснювати щирі спроби шляхом конкретного діалогу і дипломатії покласти край цій мерзенній війні. Потрібно докласти всіх зусиль, щоби припинити страждання українського народу та всіх, хто постраждав від цього жорстокого конфлікту».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ