«Радію сьогодні за нього і разом з ним!» — Блаженніший Святослав про проголошення владики Миколи Бичка кардиналом

6 жовтня 2024

Після молитви «Ангел Господній» у неділю, 6 жовтня 2024 року, Папа Франциск оголосив, що 8 грудня проведе консисторію з нагоди введення в сан нових кардиналів. У переліку є також владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський УГКЦ з Австралії.

З цієї нагоди ми коротко поспілкувалися з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви. Пропонуємо вам прочитати, що він розповів, коментуючи це рішення Папи Франциска.

Як ви сприйняли новину про піднесення владики Миколи до кардинальської гідності?

Найменування нових кардиналів — це особисте і суверенне право папи. Він, номінуючи когось кардиналом, тим самим запрошує цю особу стати його помічником.

Я сприйняв цю новину з великою радістю. Ми завжди радіємо, коли наші єпископи ростуть. Владика Микола один із молодих єпископів нашої Церкви і ми тільки радіємо, що папа звернув на нього увагу. Це для нас означає, що наша Церква дуже гідно і відповідально підбирає нових кандидатів до єпископського стану, які є найкращими у гроні всього католицького єпископату у світі.

А яке значення це проголошення має для УГКЦ?

Наша Церква радіє, бо буде мати ще одного владику, який, окрім Глави Церкви, компетентно буде промовляти до папи і ставатиме на захист нашої Церкви і народу України. Сьогодні наш єпископат, зібраний у Синоді Єпископів УГКЦ, що складається із владик із цілого світу, є як ніколи одностайним. Як це показали різні кризові моменти, що виникали із початком повномасштабного вторгнення, ми єдиним серцем і єдиними устами промовляємо і до Папи Франциска, і до Католицької Церкви у світі, і до світового співтовариства. Мати ще одного такого промовця із можливостями кардинальської гідності, ще й у Австралії, — це не тільки велика користь для УГКЦ, але і велика благодать Божа для нашого народу і держави.

То виходить, що ми отримуємо ще одного апостола правди?

Для будь-якого середовища диверсифікація спікерів — це завжди дуже добре. Це просто чудово, що різні особи, в різних куточках світу будуть одностайно поширювати правду про нашу Церкву і наш народ. Таким чином я, як Глава Церкви, отримую чудового помічника у цій справі, якого цілковито підтримую і повністю довіряю. Радію сьогодні за нього і разом із ним!

Розмовляв о. Ігор Яців
Фото у переддень хіротонії владики Миколи, 6 червня 2020 року.