П’ята річниця Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя

17 серпня 2021

Апостольським листом Motu Proprio «Sedula Mater» (Турботлива Мати), підписаним Святішим Отцем 15 серпня 2016 року, було створено Дикастерію у справах мирян, сім’ї та захисту життя.

П’ята річниця Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя

Піклування про життя та апостолят мирян, душпастирство молоді та сім’ї — такими є основні сфери діяльності Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя, створеної Папою Франциском 15 серпня 2016 року Апостольським листом Motu Proprio «Sedula Mater» (Турботлива Мати). «Як турботлива Мати, Церква протягом сторіч завжди відзначалася турботою та увагою до мирян, родини та життя, виявляючи любов милосердного Спасителя до людства», — читаємо в документі.

Сфери діяльності

Діяльність цього відомства регулюється Статутом, що був затверджений ad experimentum 10 квітня 2018 р. та набрав чинності 13 травня того ж року. У Статуті, серед іншого, зазначається, що до цілей дикастерії належить підтримка «організацій та асоціацій, які допомагають жінкам та сім’ям приймати й зберігати дар життя, особливо, у випадку складної вагітності, та запобігати зверненню до аборту».

Дикастерію очолює Префект, кардинал Кевін Фаррелл, а допомагають йому Секретар, отець Александре Аві Мелло, та два Заступники Секретаря мирянки Лінда Ґісоні та Ґабріелла Ґамбіно. Серед інших працівників та радників дикастерії є представники духовенства та миряни різних професій, що походять з різних куточків світу.

Одне із завдань Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя полягає в тому, аби сприяти покликанню та місії мирян у Церкві та у світі, виховуючи в них, як охрищених, усвідомлення відповідальності за життя та місію Церкви, відповідно до різних харизм, отриманих для спільного добра.

Це відомство, як зазначається на його веб-порталі, сприяє також «активній та відповідальній присутності мирян у парафіяльному та дієцезальному житті та у консультативно-дорадчих органах уряду Вселенської Церкви». Дикастерія займається також «душпастирською опікою сім’ї, захищає її гідність та добро на основі Таїнства Подружжя, захищає її права та відповідальність у Церкві та у громадському суспільстві. До цілей належить також підтримка та координація ініціатив, спрямованих на захист людського життя від зачаття до природної смерті з урахуванням потреб людини на різних етапах розвитку».

Всесвітня зустріч сімей

Дикастерія сприяє також проведенню міжнародних конференцій та заходів, зокрема Всесвітньої зустрічі сімей. Наступна така зустріч відбудеться у Римі від 22 до 26 червня 2022 року після того, як її було перенесено через пандемію. Десята Всесвітня зустріч сімей матиме безпрецедентну форму проведення: «багатоцентрову та широко розповсюджену». Основним місцем проведення заходу буде Рим, але в ті самі дні кожна дієцезія зможе провести зустрічі для місцевих сімей та громад. Про цей оновлений спосіб проведення заходу повідомив Папа Франциск у своєму відеопосланні, опублікованому 2 липня 2021 року. Він закликав сім’ї бути «бути жвавими, активними й креативними, щоб організуватись разом із сім’ями в гармонії з тим, що відбуватиметься у Римі». «Сімейна любов: покликання та дорога до святості» — такою буде тема наступної Всесвітньої зустрічі сімей, організованої Дикастерією у справах мирян, сім’ї та захисту життя і Римською дієцезією. Вона відбудеться у шосту річницю Апостольського напоумлення Amoris laetitia та через чотири роки після Gaudete et exsultate, Апостольського напоумлення про загальне покликання до святості.

За матеріалами VaticanNews