При соборі Святої Софії в Римі діє пункт первинного медичного огляду для українських біженців
На подвір’ї собору медики встановили кампер і шатро, де у вільний від роботи час вони проводять медичний огляд дітей і дорослих. При потребі лікарі всім виписують рецепт на ліки чи на огляд у окремого медичного спеціаліста.
Діяльність пункту первинного медичного огляду для українських біженців здійснюється у співпраці із лікарнею Святого Петра в Римі, якою опікується монаший орден Фатебенефрателлі (Fatebenefratelli — Брати Госпітальєри святого Іоанна Божого) та окремої Асоціації цих монахів для хворих, які далеко (Associazione con i Fatebenefratelli per i Malati Lontani). Про це повідомляє пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».
Усі спеціалізовані огляди проводяться безкоштовно медиками з лікарні Святого Петра. При медичних оглядах лікарям допомагають волонтери Асоціації та волонтери прокатедрального собору Святої Софії, які допомагають долати мовний бар’єр, оскільки більшість українських біженців не володіє італійською мовою. З огляду на те, що багато українців тимчасово проживають в готелях, котрі розташовані далеко від собору й не мають змоги приїхати на медичний огляд, також було прийнято рішення проводити огляд в цих готелях за місцем проживання українських біженців.
Цими днями, одним з перших таких римських готелів став «Sheraton» (Шератон), в якому медики оглянули всіх, хто цього потребував і дали відповідні поради, рецепти на ліки та запропонували додатковий контроль в спеціалістів лікарні Святого Петра. Користуючись нагодою о. Марко Семеген, ректор собору, передав українцям, що тимчасово там перебувають, через волонтерів засоби особистої гігієни та солодощі для дітей. У готелі «Sheraton» (Шератон) проживають понад триста українців, з яких, приблизно, сто дітей. Наступним разом, в цьому готелі буде організовано контрольний огляд педіатрами та стоматологами.
Довідка
Fatebenefratelli — популярний термін, який використовується для позначення ченців, що належать до госпітальєрного Чину Святого Івана Божого.
Назва походить від італійської фрази: «Чиніть це, брати, з любові до Бога», якою святий Іоанн Божий, засновник Чину, та його перші супутники супроводжували свою справу милосердя.
Fatebenefratelli був створений і завжди існував як медичний орден, присвячений, зокрема, справі вмираючих, бідних, хворих і повій.
Цей рух почався як світський в Іспанії в першій половині XVI століття, а невдовзі перетворився на релігійну спільноту. Крім того, щоб присвятити себе менш щасливим, брати з Чину, як і в багатьох інших монастирях, дотримувалися правил бідності, цнотливості та послуху, які сповідував святий Августин.
Незабаром Фатебенефрателлі також поширилися за межі Іспанії, в Європі та в країнах місії. Вільні від територіальних обмежень, вони йшли скрізь, де існувала потреба, на поля битв і на кораблі, що штурмували океани, на край світу.
Місія Fatebenefratelli була і залишається допомагати кожному, хто потребує допомоги, без етнічних, соціальних чи релігійних відмінностей.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ