«При наших храмах і монастирях відкриваються «Пункти незламності»», — Глава УГКЦ у 303-й день війни

23 грудня 2022

При наших храмах і монастирях відкриваються «Пункти незламності», де кожен, хто потребує, зможе знайти світло, тепло, людську спільноту, християнське служіння, щоб пережити цей важкий період нашої історії і холодний час року. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 303-й день великої, повномасштабної війни Росії проти України.

За словами Предстоятеля, упродовж останньої доби на всій лінії фронту йшли важкі, затяжні бої. Наші Збройні сили показують вершини мужності, відданості та любові, стримуючи наступ російських військ поблизу 19 населених пунктів. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Наша Херсонщина, яка спершу пережила жахи окупації, а відтак радість звільнення, знову є полем болю і крові. За ранковими повідомленнями, по цьому клаптику землі на березі нашого могутнього Дніпра було здійснено коло 70 ударів з артилерії та реактивних систем. Наш Херсон знову оплакує постраждалих, убитих і поранених», — сказав Глава Церкви.

І хоча, вважає Блаженніший Святослав, нам дуже бракує тепла й електроенергії, зокрема тут, у Центральній, Північній та Східній Україні, ми відчуваємо Божу близькість до нас, те, що українці серцем і обличчям освітлюють та зігрівають одне одного.

«Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! Ми дякуємо цього ранку Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми живі й можемо далі разом рухатися вперед до перемоги, до побудови миру на нашій багатостраждальній землі», — наголосив він.

Духовний лідер закликав і надалі слухати нашу молодь, щоби правильно її розуміти, підтримувати й діяти, огортаючи душпастирською і спільнотною опікою, адже вона хоче знати, що її думка та слова почуті й важливі.

Глава Церкви просить прислухатися до одного з бажань української молоді. Наші молоді люди, каже Предстоятель, прагнуть виконувати свою роботу якісно, хочуть стати висококваліфікованими спеціалістами, професіоналами.

«Тому сьогодні, — вважає він, — перед вищою школою України, перед нашою церковною спільнотою постає великий виклик — допомогти нашій молоді стати найкращою у своїй професійній діяльності, бути не лише конкурентоспроможною, а й здатною через власні таланти і знання розвивати свою країну».

На знак подяки молоді за прагнення якнайкраще виконувати свою роботу, Глава УГКЦ нагадав слова патріарха Йосифа, який закликав молодих людей не приймати половинчастих рішень, не задовольнятися мінімалістськими цілями, а бажати великого. На його єпископському гербі був надпис «Per aspera ad astra» (Через терня до зірок).

«Закликаю нашу молодь: просуваючись через терня нашого важкого історичного моменту не загубіть того погляду на велике, не загубіть зірок, які вестимуть вас через терня до високих ідеалів. І в цьому молодечому максималізмі, зокрема у професійній діяльності, ми хочемо вас, дівчата і хлопці, підтримати, за вас молитися, помогти вам стати найкращими», — зазначив духовний лідер.

Фото: Marcin Mazur. Патріарший собор Воскресіння Христового у м. Києві, де діятиме «Пункт незламності».