«Проблема — це нагода для чуда». Відеоблог № 21 владики Венедикта Алексійчука

2 липня 2019

Владика Венедикт Алексійчук, правлячий архиєрей Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця, через youtube-канал продовжує започатковану «Школу молитви». Цього разу владика Венедикт замислюється над існуванням проблем і труднощів у нашому житті та намагається пояснити їхнє значення у нашому духовному житті, у нашому стосунку до Бога.

«Проблема — це нагода для чуда». Відеоблог № 21 владики Венедикта Алексійчука

Чи існує життя без проблем?

«Коли подивитися на наше людське життя, то ми постійно у ньому маємо певні проблеми: часто одні проблеми вирішуємо, інші — приходять, одні — розв’язуємо та інші повстають. Окрім того, у нас завжди присутня така ілюзія у житті, що настане такий момент, коли проблем не буде, коли буде святий спокій.

«Спокій» і «покійник»

Роздумуючи над питанням спокою впродовж одного із останніх днів, я прийшов до міркування, що слово «спокій» має той же корінь, що й слово «покійник». Отож, лише покійники мають той правдивий спокій. Ми ж доки живемо не маємо того спокою, адже завжди маємо якісь труднощі чи проблеми.

«Доки не загримить, чоловік не перехреститься»

Знову ж таки, що ж ми маємо робити із цими проблемами? Мабуть, прагнемо їх розв’язати, щоби було мирно і спокійно, але вони чомусь приходять знов і знов? Тому я глибоко переконаний, що проблеми та труднощі дає нам Бог. У нашому народі так і кажуть: «Доки не загримить, чоловік не перехреститься». Доки не наступить трудна, складна життєва ситуація, доти чоловік не задумається і не застановиться над своїм життям. Погляньмо на те, як саме трудні і складні життєві ситуації змінювали нас, як трудні і складні життєві ситуації міняли наш погляд, наші переконання чи наш підхід. Тому саме тоді, коли приходить складна життєва ситуація пам’ятаймо, що це Бог приходить у наше життя.

Всі чуда розпочиналися із проблем

Погляньмо на сторінки Святого Письма. Всі чуда розпочиналися із проблем. В Євангелії хтось мав якусь проблему, відтак у цю історію чи ситуацію входить Господь і творить чудо. Таким чином, коли ми маємо проблему у своєму житті, то це є добра нагода для того, щоб Господь створив чудо; коли ми маємо проблему у своєму житті, то це є доброю нагодою звернутися до Бога у молитві, просячи допомоги в тій чи іншій ситуації. Тому, чим більше ми проблематичні люди, тим більше Бог може діяти; чим більше клопот ми маємо у своєму житті, тим більше Бог має нагод подіяти в нашому житті.

Не біймося проблем!

Ніколи не біймося проблем, але під час проблем ще більше будьмо відкритими у молитві на Бога. Розуміймо, що чим більша проблема, тим більше чудо, знамення Господь хоче створити у моєму житті. Чим більшим грішником я є, тим більше Господь може дати задля того, щоб я став великим святим. Ми маємо приклади життя святого Августина чи Марії Єгипетської. Бог із великих грішників творив великих святих і праведних. Із проблем, які були у Святому Писанні, Бог творив великі чуда. Тому і в нашому житті: якщо ми маємо проблеми чи труднощі — це добра нагода для Господа зробити щось велике і знаменне у нашому житті».

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця