Представники Конференції католицьких єпископів Франції відівідали Ірпінь та місцеву парафіяльну спільноту

20 вересня 2022

18 вересня 2022 року у межах своєї подорожі в Україну представники Єпископської конференції Франції — архиєпископ Ерік де Мулан-Бофор, Голова французького єпископату, та отець Хью де Воймон, Генеральний секретар французького єпископату у супроводі єпархії апостольського адміністратора єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії владики Гліба Лончини та оо. Михайла Димида та Любомира Яворського відвідали місто Ірпінь та місцеву парафіяльну громаду Різдва Пресвятої Богородиці.

Мета цього візиту, як зазначають гості, на власні очі побачити зруйновані міста, наслідки їхнього руйнування російськими окупантами, поспілкуватися з мешканцями, що пережили часи окупації і тортури від представників «руського миру», засвідчити свою підтримку, як духовну, так і фізичну, і, найголовніше, ще раз розповісти світові правду про цю жахливу війну в Україні. Про це повідомляє фейсбук-сторінка парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Ірпеня.

«Я приїхав від імені всіх єпископів Франції і від імені всіх католиків Франції, — зазначає архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор, — щоб виявити вам наше братерство! Ми стараємося розділити з вами ваші болі. Ми виявляємо подив, з якою силою український народ бореться проти противника. Виявляємо подив перед великою волею жити у свободі, справедливості і правді», — зауважив він.

Як розповідає о. Мирослав Латинник, настоятель місцевої парафіяльної спільноти, вони показали храм, котрий зазнав ран війни, церковне бобмосховище, де перші тижні війни знаходили свій притулок парафіяни та мешканці міста разом з священниками храму. «Проїхали через наше місто, де ми показали зруйновані будинки, спалені машини, та під проводом настоятеля отця Мирослава Латинника та військово-медичного капелана УГКЦ отця Віталія Воєци, на Ірпінському міському кладовищі, помолилися на Алеї Слави за наших воїнів та на місці поховань мирних мешканців за упокій душ невинно убієнних українців», — продовжує розповідь отець.

Опісля, заїхали в м. Бучу, зокрема на місце масових поховань, де також просили в Господа перемоги та миру.

Архиєпископ розповів, що «від 24 лютого в усіх церквах Франції щонеділі моляться за Україну! І ми просимо Бога, щоб Він вам дарував мир. Не той мир, який нападники хочуть вам нав’язати, а мир у правді і справедливості. І для мене було дуже важливо приїхати сюди… і радіти разом з вами за успіхи ваших Збройних сил», — відзначив архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор та усі учасники делегації.

Відтак отець Мирослав висловив слова вдячності усім присутнім за візит: «Дякуємо усім за спільну молитву, пастирську опіку та турботу! Віримо і знаємо, що кожний наш гість, що на власні очі побачив правду про цю війну, зможе донести її у свій спосіб світові, і разом, ми зможемо зупинити цього лютого російського ворога і спільно з усіма відновлювати і розбудовувати нашу рідну Україну!»

«Нехай Бог благословить Україну і дозволить їй ділитися своїми багатствами з цілою Європою», — побажав французький єпископ.

«Ви боретеся за свободу своєї держави, і знайте, що ми свідомі того, що ви і за нас боретеся. Бо ви боретеся за світлу ідею, що таке є нація і якими можуть бути відносини між народами в нашій Європі…» — запевнив на завершення візиту французький ієрарх.

Фото: Олег Гриб