«Те, що зараз зустрічаємося в Києві, є чудом», — Глава УГКЦ на зустрічі з делегацією католицького єпископату Франції

17 вересня 2022

У суботу, 17 вересня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав прийняв у своїй резиденції в Києві Голову Конференції єпископів Франції архиєпископа Еріка де Мулен-Бофора та її Генерального Секретаря о. Хью де Воймона, які прибули в Україну з дводенним візитом.

У зустрічі також взяли участь: Апостольський адміністратор Єпархії святого Володимира в Парижі владика Гліб Лончина, голова єпископського бюро єпархії пані Сеголен Миколенко, патріарший економ о. Любомир Яворський і о. Михайло Димид. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Метою візиту в Україну провідників французького єпископату є висловити українцям підтримку та солідарність французьких католиків. «Я хотів приїхати як особисто, так і від імені єпископів Франції, — зазначив архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор, — щоб продемонструвати наше братерство, можливо, додати сили українському народові в цьому трагічному моменті, а відтак засвідчити те, що тут побачу, після повернення у Францію».

Владика де Мулен-Бофор запевняє, що Католицька Церква у Франції співстраждає з українським народом, з яким знайома зокрема через Єпархію святого Володимира у Парижі. «Ми спілкуємося з українським єпископом, який є у Франції, маємо відносини з Українською Греко-Католицькою Церквою, тож ми відчуваємо ту драму через напад росії на Україну в лютому», — сказав він.

Блаженніший Святослав, вітаючи гостей, подякував архиєпископу Еріку де Мулен-Бофору і всьому єпископату Франції за підтримку України з боку французьких католиків, а також — за візит делегації до Києва. «Дякую, що ви прибули, адже так не мусите чекати поки інформаційна хвиля дійде з Києва до Парижа, але можете власною рукою доторкнутися епіцентру цих сейсмічних поштовхів, щоб розуміти, що відбувається тут, — сказав Предстоятель і додав, — ми направду вдячні вам за вашу солідарність».

Відтак Глава УГКЦ поділився досвідом життя і служіння Української Греко-Католицької Церкви в умовах війни.

«Те, що ми зараз зустрічаємося в Києві, є чудом», — сказав Блаженніший Святослав, розповідаючи гостям з Франції про перші дні повномашстабної війни росії проти України. Він відзначив, що Українська Греко-Католицька Церква активізувала своє соціальне служіння, намагаючись відповісти на потреби українців, зокрема там, де є найбільша потреба, — на територіях поблизу активних бойових дій. Разом з тим, Церква намагається послужити людям словом, продовжуючи залишатися поруч, підтримувати їх, особливо напередодні цієї зими, яка «буде дуже тяжкою».

Як розповів в інтерв’ю Vatican News о. Хью де Воймон, подорож в Україну делегації Конференції єпископів Франції була приготована у співпраці з волонтерською організацією «Œuvre d’Orient» (Діло Сходу), Мальтійським Орденом, фундацією «Допомога Церкві в потребі» та організацією «Secours Catholique» (Католицька допомога), які допомагають постраждалим від війни в Україні та українським біженцям у Франції. Згадані організації стверджують, що отримали чимало пожертв, чого не траплялося вже тривалий час. Це свідчить про те, що питання України викликає у французів зацікавлення та спонукає до великодушності.

Додамо, що в межах дводенного візиту в Україну провідники французького єпископату зустрічатимуться з католицькими спільнотами двох обрядів та з православними. Під час перебування на Київщині, делегація побуває в Бучі та Ірпені, а також відвідає осередки гуманітарного служіння, якими опікуються Карітас і церковні структури.