«Повернімося у наші країни, сім’ї, бізнеси з великою вірою у дар життя», — митрополит Борис Ґудзяк
«Повернімося додому — до наших континентів, наших країн, наших підприємств, наших громад та наших сімей з великою вірою в дар життя, з великою надією на правду та вічність. Давайте приймемо правильні рішення вже зараз, щоб покласти край цій війні, щоб дати Україні зброю, надати допомогу, щоб ця можливість не була втрачена», — архиєпископ-митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США, президент УКУ Борис Ґудзяк взяв участь в «Українському сніданку» під час Всесвітнього економічного форуму Давосі і звернувся до його учасників.
Під час «Українського сніданку» учасники поговорили про найважливіші виклики, які зараз постають перед Україною. Учасниками дискусії стали прем’єр-міністр Великої Британії (2019–2022 рр.) Борис Джонсон, виконавчий директор компанії BlackRock Лоуренс (Ларрі) Фінк, виконавчий директор General Atlantic Білл Форд, засновник компанії Fortescue Ендрю Форрест, голова організації «Центр громадянських свобод», яка у 2022 році отримала Нобелівську премію миру Олександра Матвійчук, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, співзасновник та співголова The Carlyle Group Девід Рубенштейн, голова та виконавчий директор Goldman Sachs Девід Соломон, перша віцепрем’єрка України Юлія Свириденко. Президент України Володимир Зеленський до заходу долучився онлайн. Про це зазначає пресслужба Українського католицького університету.
Подивитись дискусію можна за посиланням:
«Зараз Україна є епіцентром глобальних змін — політичних, дипломатичних, військових, економічних, екологічних та сільськогосподарських. Але є дещо важливіше. Вона є епіцентром антропологічних роздумів. Вона змушує нас себе запитати, що означає бути людиною. Наша людськість — це наше життя, яке обрамлене смертю. І саме коли ми відповідаємо на запитання, що таке життя і що таке смерть, тоді ми розуміємо, ким ми є», — мовив на початку свого звернення митрополит Борис.
Звертаючись до зібраних учасників, владика підкреслив той факт, що протягом десятиліть чи, можливо, століть ми не вміємо собі давати раду зі смертю. Лишень подумайте, як у наших суспільствах ми намагаємося «дезінфікувати» це питання. Українці ж дивляться смерті в очі.
За словами доповідача, перед нами переломний момент в історії людства. «Україна веде. Україна веде Президента Зеленського. Важливо пам’ятати, що президент Зеленський пішов за народом України, який був на Майдані під час революції на граніті 1990 року, на Помаранчевому Майдані 2004 року, на Євромайдані та Революції Гідності 2013–2014 років, за військовими, які були на фронті з 2014 року. Вони вже бачили. Вони знали. Вони діяли. І вони жертвували собою. Президент Зеленський є символом і комунікатором цих істин», — сказав архиєрей.
«Повернімося додому — до наших континентів, наших країн, наших підприємств, наших громад та наших сімей з великою вірою в дар життя, з великою надією на правду та вічність. Давайте приймемо правильні рішення вже зараз, щоб покласти край цій війні, щоб дати Україні зброю, надати допомогу, щоб ця можливість не була втрачена», — закликав архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.
Нагадаємо, що кожного року під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі організовується та проводиться Український ланч-конференцію, в ході якої обговорюються тенденції розвитку нашої країни. Це одна з міжнародних подій, покликаних пропагувати Україну серед світової еліти та спонукати міжнародну спільноту до діалогу.
Український ланч у Давосі є найвидатнішим щорічним міжнародним зібранням за межами України, де світова еліта обговорює політичні та економічні проблеми України.
Серед спікерів минулих років були: Карл Більдт, Александр Кваснєвський, Броніслав Коморовський, Кріс Паттен, Джордж Сорос, Домінік Стросс-Кан, Томас Фрідман та Арсеній Яценюк. Перший Український ланч у Давосі був організований у січні 2005 року..
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ