Посол Польщі зустрівся з українськими релігійними діячами

30 січня 2021

Глави Церков і релігійних організацій України обговорили напрямки взаємодії з Посольством Польщі в Україні. Релігійні діячі презентували позитивний досвід міжконфесійної взаємодії у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Посол Польщі зустрівся з українськими релігійними діячами

Зустріч відбулася 28 січня 2021 року на запрошення Посла Польщі в Україні пана Бартоша Ціхоцькі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники зустрічі звернули увагу на стан релігійної свободи в Україні, насамперед на окупованих Росією територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Мова йшла про можливі додаткові заходи міжнародного впливу задля покращення становища віруючих, багато з яких переживають переслідування з боку російської окупаційної влади.

Посол Польщі висловив підтримку ініціативам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, спрямованим на зміцнення сім’ї як важливого суспільного інституту та на утвердження в Україні високих моральних засад, у тому числі в освітньому процесі. Він також привітав зусилля релігійних спільнот у просвітництві, спрямованому на порятунок українських сімей від згубної культури насильства.

Під час зустрічі розглядалися також питання подальшого демократичного розвитку України, зокрема через забезпечення незалежного і справедливого судочинства, верховенства права та невідворотності покарання для порушників закону, зміцнення демократичних інституцій.

Посол Бартош Ціхоцькі запевнив присутніх, що релігійні спільноти України можуть розраховувати на підтримку Польщі в порушених під час зустрічі питаннях.

У зустрічі взяли участь Головуючий у ВРЦіРО, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав, Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній, старший єпископ Української церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький, президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України рабин Яків Дов Блайх, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій, юридичний радник Головного рабина м. Києва та України Геннадій Білорицький та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

За матеріалами Інституту релігійної свободи