Понад 60 подій і близько сотні спікерів: що підготував цього року фестиваль «Вітер На-Дії»
Вже цієї неділі, 15 вересня, у Львові відбудеться IV Всеукраїнський фестиваль християнської молоді «Вітер На-Дії».
Організатори оприлюднили програму, яка відбуватиметься паралельно в кількох корпусах Українського Католицького Університету (Центр Шептицького УКУ, Академічний корпус, Церква святої Софії-Премудрості), а також у Стрийському парку та дерев’яній церкві Блаженних мучеників УГКЦ (вул. Стрийська 29 а).
Програма налічує понад 60 подій і 100 спікерів. З повною програмою можна ознайомитись у спеціально створеному для Фестивалю додатку, який містить інформацію про розклад, карту локацій, список спікерів тощо.
Фестиваль розпочнеться Архиєрейською Літургією, яку очолить митрополит і архиєпископ Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, Президент Українського католицького університету. А завершиться концертом гурту «Антитіла».
У переліку подій під час фестивалю — благодійні виставки, презентації книжок, дискусії, а також інтелектуальний, духовний майданчики, дискусії про бізнес, освіту, мистецтво, сучасну молодь, майстер-класи з дизайну, іконопису, фінансової грамотності, зустрічі з блогерами, музикантами, журналістами, а також місце для молитви та сповіді, денна та вечірня сцена.
Як зазначалось, Фестиваль вже вчетверте організований Патріаршою комісією у справах молоді УГКЦ. Цього року «Вітер На-Дії» матиме широкий міжконфесійний формат. У програмі анонсовані спікери з УГКЦ, РКЦ, ПЦУ, а також протестантських спільнот. Окрім того, серед гостей Фестивалю є представники сфери освіти, підприємці, відомі блогери, а також музиканти, творці успішних стартапів, громадські діячі.
«Хто справді любить, той дбає за інших, їхнє добро лежить йому на серці» — ці слова митрополита Андрея Шептицького стали гаслом цьогорічного Фестивалю «Вітер На-Дії», тож вся програма спрямовує учасників на те, щоби любити Бога, свою країну, родину, ближнього, і творити добро, собі та іншим, — підкреслюють організатори.
Ми підготували для вас огляд-путівник подій Фестивалю.
Молитовна програма
Соборний акафіст до Пресвятої Богородиці
Інтелектуальний майданчик
«Історії вітру» — надихаючі історії успіху: від молоді до молоді. У форматі сторітелінгу герої майданчика розповідатимуть про свій шлях до успіху у навчанні, кар’єрі, стосунках, подорожах і особистого становлення.
Пре-презентація книги «Львівський Манчестер і Галицька Каліфорнія»- подія, яка поєднує два заходи Пре-презентацію книги історикині, науковиці та публіцистки Оксани Пасіцької «Львівський Манчестер» і «Галицька Каліфорнія»: соціально-економічна діяльність українців Галичини (20-30-ті роки ХХ ст.) та дискурс на тему «Успішний менеджмент ХХIcт.»
Телепроект «Українська пісня». Зробити українське трендом — місія можлива. «Українська пісня» — це одна із тих грандіозних подій, після яких пишаєшся, що ти — українець. Сьогодні «Українська пісня» збирає понад 20 тисяч глядачів на стадіоні «Арена Львів». У тебе є унікальна можливість зустрітися з організаторами та учасниками телепроекту «Українська пісня / Ukrainian Song Project» у форматі free talk та довідатися, у чому важливість місії та секрет всеукраїнської популярності проекту.
Побачення з емоціями — твоя суперсила.
«Емоційний інтелект — це наш прихований ресурс: емоції завжди з нами і вони можуть нам як допомагати, так і заважати», вважає експертка з емоційного інтелекту Валерія Козлова. Розмова про те, як застосувати емоційний інтелект та про книгу Валерії «Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті». Модератор події — Ігор Блистів.
Блогер у овечій шкурі? Як не втратити себе в світі соцмереж
Ми живемо у світі соцмереж. Це відкриває досі незнані можливості для спілкування, обміну інформацією, фотографіями, відео, творення спільнот. Але чи за усіма цими позитивами ми не втрачаємо чогось дуже важливого і дуже людського? Наші спікери на цю тему точно щось знають!
Інгредієнти особистої ефективності. Як примножити свої таланти на благо суспільства?!
Спікери панелі — Іван Примаченко, Отець Сергій Дмітрієв (ПЦУ), Андрій Москаленко.
Розмовляти будемо про те, як спікери стали тими людьми, якими є зараз. Що їх мотивувало? Що є їхньою запорукою успіху і що вони можуть порадити молоді.
Чому кожна молода людина повинна мислити глобальніше і дбати за суспільство, в якому живе. Як підготуватися до майбутнього, яке так швидко настає?
Духовний майданчик
Не чорний намет — п’ять надихаючих зустрічей з представниками різних монаших згромаджень УГКЦ та РКЦ, які організує Асоціація Богопосвячених осіб
Мої обставини — це мої можливості — презентація книги Мирослава Мариновича про Андрея Шептицького. За участі автора, Євгена Глібовицького, Олега Барана і Надії Земницької
Навіщо культивувати культуру. Навіщо нам обряди? Що таке обряд? Чому важливі обряди у Церкві? Практичне пояснення обрядів. Небанальна розмова з отцем Василем Рудейко, доктором богослов’я, завідувачем кафедри літургійних наук УКУ та Христиною Федишин.
Панельна дискусія «Біблія чи Google?» — спікери намагатимуться дати відповіді на запропоновані теми, які цікавлять молодь XXI століття. Зокрема навіщо страждання і як не дійти до депресії? Чому не варто шукати легких шляхів і миттєвих задоволень? Як перестати боятися ➡️ почати довіряти? Авторитети: хто вони і навіщо? Кажуть: «Будь собою». А як це? «Я не лузер»: як не боятися помилитися і йти далі? Штучний інтелект інформаційні технологіїї… Сурогатне материнство, аборти, контрацепція та багато іншого.
Зустріч молоді з отцем Россано Сала, секретарем Синоду молоді в Римі.
Презентації книжки «З вірою у серці: від покликання до служіння»
Володар Перснів, Хоббіт і Хроніки Нарнії — до чого тут Біблія? о. Віталій Храбатин, пасторально-міграційний відділ УГКЦ
Хто не знає чудових книжок та знятих за ними фільмів, де так багато неймовірних пригод та героїв. Вже кілька поколінь дітей та дорослих з неймовірною цікавістю відкривають для себе твори англійських класиків Джона Толкіна та Клайва Льюіса. Але чи знаємо ми, що стало натхненням цим фантастичних творів? А наш гість щось на цю тему може розповісти.
Соцмережі — простір для Євангелізації.
Дискусія про те, яким чином Церква може промовляти до молодих людей через соціальні мережі? Учасники: IZI — Іти за Ісусом, о. Роман Демуш, Володимир Дітчук, пастор Юрій Кавун
Зустріч священників з отцем Россано Сала
Мистецтво, творчість
Правила дизайну- Зустріч з дизайнеркою Олександрою Корчевською, яка матиме дві частини: майстер-клас та лекцію. Олександра поділиться практичними порадами, ресурсами, прийомами, які необхідні, коли робиш дизайн для церкви. Спікерка також поговорить з учасниками зустрічі про те, як стати кращим дизайнером на прикладі створення світу і історії життя апостолів.
Іконописна майстерня з Андрієм Майовцем. Іконописець в Іконописній школі «Радруж».
Андрій творить ікони вже досит тривалий час. З-під його пензля з’явилося вже понад півсотні образів. Митець не втомлюється ділитися своїми знаннями з іншими.
Інстаграмонтність. Лекція блогера та маркетолога Володимира Балича
Розмова про те, як вивести свій акаунт в топ, гарно відслідковувати статистику. Лекція буде насичена цікавими лайфхаками, інсайтами та дуже практичною інформацією! Зокрема, як правильно оформити інстаграм сторінку, бізнес акаунт та його можливості, алгоритми інстаграму, способи просування, додатки для класного контенту, лайфхаки просування
Прокачай свій творчий м’яз за 2 години на тиждень
Спікер — Віктор Федюк, Арт-директор, співзасновник Qubstudio.
Корисно буде маркетологам, копірайтерам, дизайнерам, менеджерам та усім, кому цікаво розвивати креатив та творче мислення, як для роботи, так і поза нею.
Розмова про проблеми що заважають почати розвиток; як ставити ціль та в чому фокус; як генерувати ідеї; про банановий челендж.
Лови цю мить, на ній ми такі класні! Олександр Ярема, Олько Гергіль, Тарас Тополя
Під час дискусії ми говоритимемо про те, як не боятися мріяти, як мислити глобально і брати від життя максимум; про можливості реалізації молоді в Україні; як розвивати свою громаду.
Бізнес
10 правил бізнесу від Андрея Шептицького.
Чи задумувались ви про початок власної справи? А чи знаєте ви, як цю власну справу зробити успішною? Митрополит Шептицький розпочав дуже багато проєктів, які були доволі прибутковими. Але для нього на першому місці завжди залишався Бог і ті принципи, яких він не міг порушити.
Розмова про бізнес і духовність з Євгеном Глібовицьким, Яриною Бойчук, Сергієм Потаповим та Світланою Коломієць.
Сімейний бізнес: правила гри, або як мати спокій вдома
Про особливості сімейного бізнесу і його невидиму сторону розкажуть колекціонери, засновники сімейної компанії Дзиґа та сімейної Ресторації Мулярових Ірина Фіщук та Віталій Качкан. Доповідачі поділяться власним досвід як прожити 20 років разом в офісі та вдома: на яких цінностях і основах будуються сімейні компанії та які виклики виникають; як поєднуються традиції та сучасний сімейний бізнес та чим може допомогти колекціонерство у цьому. Зустріч є відкритою подією, метою якої є популяризація сімейних компаній у бізнес середовищі.
Успіх у бізнесі: до чого тут любов? Подія від Львівської Бізнес-школи УКУ
Любов не просто важлива у бізнесі, це ключова річ у ньому. Адже бізнес — це про стосунки: з усіма, з ким працюємо, у кого купуємо і кому продаємо. А будь-які здорові стосунки, так чи інакше, базуються на любові. LvBS та Фестиваль Вітер На-Дії запрошують обговорити ці питання у межах дискусії за участі владики Borys Gudziak та Andy Hunder, президента Американської торговельної палати в Україні та модераторкою, проректоркою УКУ Sophia Opatska.
Освіта
Цеглинка до свого будинку. Як максимально скористати з вищої освіти — Розмова з Михайлом Винницьким, викладачем УКУ та Києво-Могилянської Академії, радником Міністра освіти і науки України, керівником національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Знання є найбільшою силою — розмова про роль вищої освіти, інвестиції в освіту, як обирати універститет та спеціальність, а також про те, які навики та знання є важливими для працедавців сьогодні.
Фінансова грамотність — майстер-клас фінансової консультантки Олександри Грудзевич, інвесторки, фінансистки з 18-річним стажем, з яких 16 працювала в найбільших банках України.
Перша домедична допомога «САВ»
50 000 українців щорічно можна врятувати за умови своєчасного надання домедичної допомоги. Це знання, які необхідні кожному!
«Навігатор кар’єри: сплануй своє майбутнє» — майстер-клас від УКУ
Для тих, хто вагається у виборі майбутньої професії, цікавиться новинками ринку праці або бажає дізнатися про свої сильні сторони як майбутнього фахівця та які навички необхідно розвивати для побудови успішної кар’єри.
Добра розмова за кавою
Добра розмова за кавою про медіа та журналістику. Запрошуємо на каву з журналістом телеканалу Перший Західний Віктором Біщуком.
Добра розмова за кавою про психологію стосунків, становлення особистостіз психотерапевтом Володимиром Станчишиним, керівником Центру психічного здоров’я «Лабораторія змін».
Добра розмова за кавою про музику та творчість з Андрієм Очкусем — співаком, солістом гурту VSE PRO
Добра розмова за кавою про про громадський потенціал, молодь у державотворенні, потреби сучасної молоді з заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою.
Добра розмова за кавою про ековідповідальність з Олегом Котисом, координатором екологічної ініціативи «Чисте місто».
Добра розмова за кавою про історію KREDENS CAFE з власником Арсеном Шлапаком.
Соціальне служіння
Стань тим, хто робить крок назустріч — Інтенсив від всеукраїнського проекту Inclusive Friendly. Це новий для українського суспільства соціальний проект, що має на меті навчання навичкам комунікації з людьми з інвалідністю.
Разом з Мар’яною Кащак, виконавчим директором Львівської Освітньої Фундації «Lef», учасники поглянуть на власний потенціал діяльності. Дізнаються, скільки коштує наша спільнота, для того щоб побачити можливості збільшення продуктивості спільноти та її вартість.
Стосунки
Справжня любов чекає — о. Дмитро Романко, Сімейний консультант, духівник молодіжного руху «Справжня любов чекає», засновник Сімейного інноваційного простору «Як Вдома» у Львові.
Говорити у стосунках однією мовою або все про мови любові (та їх діалекти) — Наталка Ільчишин, практикуючий психолог
Чи пробували ви колись уявити, як виглядало-б спілкування українки та, наприклад, норвежця (при умові, що кожен з них володіє лише рідною мовою)? Чи, можливо, були колись в схожій ситуації самі? Чи вдалося вам порозумітися?
А Ви дійсно впевнені, що все зрозуміли правильно?
Денна сцена (Стрийський парк): гурти PopryVse, SofiBand, Quo Vadis_DDS, ModernFolk, Зорі-Роси, МетаНоя.
Вечірня сцена: Гурт Кана, Гурт ДикоBrass та Антитіла
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ