«Плекати і передавати дітям духовні скарби, принесені з Батьківщини», — владика Богдан Дзюрах під час відвідин Української суботньої школи у Мюнхені

29 червня 2021

У суботу, 26 червня 2021 року, Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині і Скандинавії владика Богдан Дзюрах навідався до Української суботньої школи у Мюнхені, — на запрошення дирекції школи та однойменного Товариства.

Зустріч з владикою Богданом розпочалася на подвір’ї Школи спільною молитвою. Відтак Апостольський екзарх звернувся до зібраних зі словом привітання і подяки.

Перш за все, він подякував батькам дітей, які посвячують свій час і прикладають чимало зусиль, щоб надати своїм дітям нагоду навчатися в Українській суботній школі і таким чином плекати в них національну, культурну і духовну ідентичність. Перебуваючи на землях нового поселення українці, «з одного боку, не повинні боятися інтеграції в дане суспільство, проте, з іншого боку — мають право і обов’язок зберігати власну ідентичність, плекати і передавати своїм дітям духовні скарби, принесені з Батьківщини», — окреслив Апостольський екзарх базовий принцип, яким керується Церква в душпастирстві емігрантів.

Владика Богдан високо оцінив роль вчителів і вихователів, які з великим ентузіазмом і з великою жертовністю навчають учнів Школи української мови і літератури, історії, географії і народознавства, а також сестрам-служебницям та отцям-душпастирям, які забезпечують духовний супровід і релігійне виховання учням. Вчителі і викладачі тим самим несуть неоціненну поміч батькам у вихованні дітей та у гуртуванні української спільноти Мюнхена і Баварії.

Попри все, перша роль у вихованні дітей завжди належатиме батькам, — наголосив Апостольський екзарх, — бо, «перш ніж діти переступлять поріг школи чи прийдуть до церкви, вони у колі найближчих і найрідніших отримують перший досвід віри, культури і духовності». Ділячись особистим досвідом релігійного виховання у власній родині в обставинах атеїстичного комуністичного режиму, владика Богдан заохотив батьків свідомо плекати віру і життя молитви у власних сім’ях, не соромитися спілкуватися з дітьми на духовні теми, щоб таким чином передати їм на життєву дорогу те найцінніше, що батьки самі винесли з родинного дому — християнське виховання і живу віру в Бога.

Окрім того, владика Богдан почергово відвідав усі класи, де поспілкувався з дітьми та вчителями, а на закінчення відвідин обговорив з керівництвом школи і Товариства шляхи подальшого розвитку цього важливого просвітницького закладу та шляхи співпраці з Апостольським екзархатом Німеччини та Скандинавії.

Довідка

Українська Суботня Школа м. Мюнхен заснована у 1952 році під патронатом Об´єднання Українських Жінок (ОУЖ) у Німеччині. Ідея створення школи належала українцям Мюнхена після виступу дітей на «Спільному Свяченому» у час Великодніх свят. Перші заняття, на яких були присутніми 24 дитини (розділені на 3 вікові групи), відбулися 24 травня 1952 року у приміщенні Української Медично-Харитативної Служби на Дахауерштрассе (за матеріалами «35 років ОУЖ у Німеччині — 1945–1980» Об´єднання Українських Жінок у Німеччині, Мюнхен 1980).

Українська Суботня Школа м. Мюнхен є школою для дітей шкільного і дошкільного віку та діє у рамках шкільного товариства «Українська Суботня Школа м. Мюнхен» (Schulverein Ukrainische Samstagsschule München e. V.)».

Українська суботня школа ставить своїм завданням забезпечити учнів українського походження почуттям єдності, причетності і зв’язку з Україною; навчити їх української мови, історії та культури. Основним приорітетом школи є збереження українських національних, культурних і християнських цінностей за межами України.

Штат школи складається з 18 досвідчених вчителів на чолі з директором, які активно співпрацюють з правлінням товариства. Педагогічні працівники школи досконало володіють сучасною українською мовою, мають відповідну педагогічну освіту та належний рівень професійної підготовки.

Навчання розпочинається в другій половині вересня і закінчується не пізніше останньої суботи липня наступного року. Тривалість канікул протягом навчального року погоджується із шкільним законодавством Баварії. Уроки проводяться кожної навчальної суботи з 10-ї до 13-ї години. Крім різних форм обов’язкових навчальних занять, у навчальному закладі проводяться факультативні заняття (гуртки) та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів, нахилів та обдарувань.

При активній допомозі батьків протягом року готується низка різноманітних заходів (Свято св. Миколая, «Маланка», День Мами, свято останнього дзвоника, тощо).

За матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії