«Після Страсної П’ятниці завжди настає Великодній ранок» — владика Богдан Дзюрах долучився до Міжнародного онлайн-проєкту Хресної дороги
Швейцарське відділення Католицького благодійного фонду «Церква в потребі» («Kirche in Not») минулого тижня здійснило міжнародний відеопроєкт Хресної дороги, участь в якому взяли представники Католицької Церкви з різних частин світу.
Ініціатива постала з огляду на кризу, пов’язану з поширенням коронавірусу у світі, та мала за мету об’єднати віруючих людей різних країн і народів, щоб солідарною молитвою до Христа Розп’ятого і Воскреслого відповісти на виклики теперішнього часу. За задумом організаторів цією ініціативою вони прагнули донести простий, але дуже актуальний християнський меседж: «У цих важких часах коронавірусу наша солідарність з убогими і знедоленими є вкрай важливою». У проєкті взяли участь працівники Фонду «Церква в потребі» та їх партнери з різних куточків світу — з Мексики, Буркіна-Фасо, Росії, Болівії, Єгипту, Іраку, Парагваю, Сирії, Киргизстану, України.
Зі сторони України до цього молитовного онлайн-проєкту долучився Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах. У своєму відеозверненні, записаному в домашній каплиці в с. Княжичі поблизу Києва, владика зазначив, що попри непрості виклики і випробування, пов’язані з коронавірусом, цей час дає віруючим людям також цінну нагоду наново відкривати нашу християнську віру і свідчити про неї. За словами Секретаря Синоду, вірні в Україні черпають свою силу і надію з їхнього нещодавнього досвіду переслідуваної Церкви. В часах комуністичного режиму, коли Церква не могла провадити звичайного церковного життя, католики тривали у молитві і в повному довір’ї до Бога в родинах, які стали для них справжніми «домашніми Церквами», і таким чином дочекалися Воскресіння і відновлення духовного життя. «Як віруючі люди ми не можемо забувати, що після Страсної П’ятниці завжди настає Великодній ранок. Бо ж Христос воістину Воскрес!» — завершив свої відеосвідчення Секретар Синоду.
Коментуючи здійснений проєкт, його ініціаторка п. Луція Вікі-Ренш (Lucia Wicki-Rensch), яка відповідає за інформаційний напрямок діяльності Відділення Фонду «Церква в потребі» в Швейцарії та Ліхтенштейні, зазначила: «Хрест є для нашого Фонду чимось центральним. Щоденно він стрічає нас у свідченнях наших партнерів по цілому світі. Започатковуючи цей онлайн-проєкт Хресної дороги, „Церква в потребі“ ступає на новий терен: на нашому youtube-каналі ви побачите Хресну дорогу, яку вірні зазвичай відправляють під час відпусток в Східній Швейцарії. До кожного з 14 стоянь (стацій) Хресної дороги додано відеопослання наших партнерів по проєктах чи співпрацівниць нашого Фонду, які з власної перспективи діляться своїми думками та імпульсами. Таким чином, ми намагаємося запропонувати людям духовну поживу навіть тепер, коли у багатьох місцях люди не можуть брати участь в богослуженнях у храмі чи у більшій спільноті. Також ми прагнемо допомогти усім цим людям глибше пережити таїнства страждань і спасенної смерті Ісуса Христа, а особливо прагнемо з’єднатися у молитві з тими, хто зазнає великих труднощів і випробувань через коронавірус. Ми молимося з ними і за них».
Довідка
Kirche in Not («Допомога Церкві в потребі») — міжнародна католицька благодійна організація, якій з грудня 2011 присвоєно статус папського благодійного фонду. Особливість його ініціатив — надати допомогу Церкві, коли відсутність економічних засобів або порушення релігійної свободи ускладнюють або роблять неможливим її євангельську місію.
Офіційний центр фонду «Kirche in Not» розташований у Ватикані, а міжнародна штаб-квартира фонду — у німецькому Кенігштайні.
Щорічно фонд надає підтримку 5 тисячам благодійним проєктам у 140 країнах світу.
Фонд був заснований після Другої світової війни голландським священиком Веренфрідом ван Страатеном для допомоги європейським біженцям-католикам. Пізніше «Допомога Церкві в потребі» почала підтримувати проекти допомоги християнським громадам та організаціям в усьому світі.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ