Підтримка України: на Прикарпаття завітали благодійники з Італії
Упродовж кількох днів на Прикарпатті перебувають представники благодійних організацій з Італії. У межах візиту вони розпочинають реалізацію двох великих проєктів у партнерстві з Івано-Франківською архиєпархією УГКЦ — «Health care for safety and rehabilitation» та «Разом з Україною завжди». З делегатами зустрівся архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.
Згадані проєкти відбуватимуться завдяки фінансуванню італійського уряду, а саме Італійської Агенції із питань розвитку співробітництва AICS у співпраці з благодійною організацією FOCSIV, Missione Calcutta та ARCS, — повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Знайомство із новою командою координаторів проєктів
У понеділок, 18 березня, у приміщенні конференц-зали архиєпархіального управління відбулася зустріч-знайомство команди проєкту з італійською робочою групою, які забезпечуватимуть функціонування проєктів в Україні.
До складу італійської делегації увійшли: п. Марко Іяццоліно, віцепрезидент італійської благодійної організації Missione Calcutta, п. Доріана Сомма, координаторка міжнародних проєктів Missione Calcutta, п. Джорджо Зелікович, керівник проєкту «Health care for safety and rehabilitation», п. Міна Ланціллотті, очільниця проєкту «Разом з Україною завжди», п. Міколь Сімонато, офіцерка з моніторингу та оцінки, та п. Джузеппе Кіораццо, відповідальний за закупівлю товару у рамках проєктів.
Своєю чергою, Івано-Франківську архиєпархію представили о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, та о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації архиєпархії.
Звертаючись до присутніх, о. Віталій подякував італійським партнерам за відкритість до підтримки України та нашого багатостраждального народу, у такий необхідний та складний час. Окрім того, священнослужитель презентував присутнім результати реалізації проєкту «Разом з Україною», який тривав з січня по травень 2023 року, й фінансувався італійською урядовою організацією AICS за підтримки FOCSIV.
Розповідаючи про основну мету проєктів п. Джорджо Зелікович зауважив, що найголовнішим у їх реалізації є бажання допомагати людям так, щоб вже завтра вони мали можливість допомагати іншим: «Ділитися чимось — означає помножити щось. Ви можете називати це дивом, мрією чи чудом, але основне у допомозі — це бажання сказати ближньому „так“».
Митрополит Володимир: дякую, що ви з нами
Наступного дня, 19 березня, благодійники зустрілися з архиєпископом і митрополитом Івано-Франківським владикою Володимиром Війтишиним.
На зустріч також завітав владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, та о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священичих родин.
Вітаючи гостей, митрополит зауважив, що підтримка італійським народом України є дуже важливою та своєчасною: «Насамперед дякую, що ви сьогодні є тут, з нами, щоб разом творити добро для наших ближніх. Сьогодні допомога є надважливою, адже війна, більшою чи меншою мірою, вплинула на всіх — фізично чи психологічно. Тож дякуємо, що у такий важкий час, ви не залишили нас самостійно протистояти ворогу, а прийшли й надали надійне плече підтримки. Дякуємо вам!».
Архиєрей наголосив на тому, що попри усі виклики та жахіття війни «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться». Окрім того, Митрополит Володимир запевнив керівників проєктів у своїй молитовній підтримці та готовності співпрацювати.
Своєю чергою, гості з Італії подякували за те, що Івано-Франківська архиєпархія є відкритою до нових ініціатив та готова стати осердям для їх втілення.
«Якщо раніше Івано-Франківськ був тільки точкою на карті, то сьогодні він є нашим серцем, осердям реалізації наших проєктів та розробки планів на майбутнє», — зазначив Марко Іяццоліно.
Відвідини Центру журналістської солідарності
Згодом благодійники завітали до коворкінгу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, де ознайомилися з роботою Івано-Франківської обласної спілки журналістів, поцікавилися досвідом підтримки медійників, зокрема тих, які проживають на території прикордонних та прифронтових регіонів нашої держави. Вони також поспілкувалися із журналістами, які входять до числа внутрішньо-переміщених осіб, й дізналися основні виклики, які стоять перед ними.
Спільна зустріч із партнерами у Харкові
Опісля в режимі онлайн відбулася зустріч керівництва проєкту «Health care for safety and rehabilitation» із партнерами у Харкові.
Під час зустрічі її учасники спільно із п. Русланом Сераговим та п. Віталієм Прасолом, очільниками Харківських лікарень, обговорили шляхи впровадження проєкту, який реалізовуватиметься у прифронтових медичних закладах. Вони також презентували основні потреби у різних галузях їхньої праці.
Окрім цього, партнери обговорили ситуацію на прифронтових територіях, загальну атмосферу в місті й основні потреби місцевого населення.
Довідка
«Health care for safety and rehabilitation» — це ініціатива, що є великим комплексним проєктом, який передбачає три основні напрямки допомоги:
- Формація лікарів Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки», медперсоналу Ясінської міської лікарні, спеціалістів із Харківської міської клінічної лікарні та Інституту загальної та невідкладної хірургії м. Харків. Навчання відбуватиметься у двох форматах — онлайн та безпосередньо на базі однієї із провідних клінік Італії «Sacro Cuore», що у м. Неграр.
- Закупівля обладнання та облаштування реабілітаційного центру, який діятиме при «Клініці святого Луки» та при Ясінській лікарні.
- Новітнім напрямком реалізації проєкту є облаштування кімнат телемедицини у всіх вищезгаданих медичних закладах, що дасть можливість спеціалістам усіх українських клінік отримувати консультації щодо лікування пацієнтів у італійських колег з Неграру.
Окрім того, у рамках проєкту буде організована медійна кампанія, яка стосуватиметься інформування мешканців Харкова щодо мінно-вибухової небезпеки, через розповсюдження інформації у різних засобах комунікації.
«Разом з Україною завжди» — це ініціатива, що спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам та вразливим верствам місцевого населення.
Серед заходів, які відбуватимуться у межах проєкту, буде забезпечено харчування переселенців, що проживають у шелтерах, якими опікується архиєпархія. На території протопресвітеріатів, що знаходяться у межах Івано-Франківської області, поширюватимуться продуктові набори.
Окрім того, у «Клініці святого Луки» знову надаватимуться безоплатні пакети медичних послуг для жінок, дітей, людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Скористатися діагностикою зможуть вразливі верстви населення, серед яких одинокі матері, внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені сім’ї.
У межах проєкту, особлива увага надаватиметься психосоціальній допомозі, яку отримуватимуть переселенці, що проживуть у прихистках архиєпархії, а також всі бенефіціари проєкту.
Цей проєкт поширюється на низку областей України, серед яких — Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська та Харківська.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ