«Перемога започатковується на небі, а довершується в серці людини, яка єднається з Богом», — владика Богдан Дзюрах у Дрездені
На нашій українській землі маємо багато невидимих ангелів-хоронителів, які ширяють над нашою землею і захищають від куль і снарядів. А також маємо і видимих ангелів, які боронять нас, ризикуючи своїм життям, щоб ми жили. Вони є знаком Божої сили і перемоги. Такими словами владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, звернувся до вірних парафії Архистратига Михаїла в Дрездені, яка цього дня, згідно григоріанського календаря, святкувала храмовий празник.
Єпископ пригадав присутнім, що покровителем столиці України є Архистратиг Михаїл, якого на східних іконах зображають зі щитом — знаком захорони, а також — з палаючим мечем, щоб показати, що Бог своєю силою не тільки захищає, а й втручається в людську історію, щоб визволяти свій народ, щоб його провадити до свободи, гарантувати життя і безпеку. Про це розповідає пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнаї Скандинавії.
Владика Богдан поділився своїми враженнями від відбудованого після Другої світової війни Дрездена, кажучи про майбутню післявоєнну відбудову українських міст і сіл та про остаточне визволення нашого народу від тоталітарного комуністичного минулого, в якому російський агресор прагне ув’язнити наш народ. У цьому визволенні нас підтримують не тільки вільні держави і народи цього світу, але перш за все Божа сила і благодать, Божі посланці, якими є святі Ангели на чолі з Архистратигом Михаїлом.
Також проповідник звернувся до слів Івана Богослова з книги Одкровення про поверження диявола з неба на землю (пор. Одкр. 12), звертаючи увагу на те, що подібно як на небі немає місця для нічого злого і нечистого, так само Господь прагне звільнити землю, людський рід від смертоносного впливу диявола та його слуг. Для цього послав Свого Єдинородного Сина як Спасителя, який на горі Голгофі подолав супротивні сили диявола та здобув над ним остаточну перемогу. Тепер залишається останнє поле битви, в якому мають бути подолані супротивні сили диявола — людське серце. На думку проповідника, перемагаючи лукавого у власному серці, людина наближає остаточну перемогу Бога над дияволом в людській історії.
«Будь яка перемога започатковується на небі, але довершується в серці людини, яка єднається з Богом і тим самим стає непереможною. В кожному людському серці відбувається вирішальний бій, яким кожен з нас теж може наблизити перемогу рідного народу у цій страшній війні, яку він змушений вести проти безбожного агресора», — сказав апостольський екзарх.
Потім владика Богдан вказав на засоби, якими твориться перемога: молитва, віра і любов. Перш за все, єпископ закликав до молитви, яка є силою Святого Духа, яка захищає наших воїнів і кріпить їх в нерівній боротьбі із ворогом. Численні свідчення і подяки, які долинають до нас з фронтів, показують, що ми повинні і надалі усильно і витривало заносити наші молитви перед престіл Всевишнього.
«Молитва є виявом живої віри в те, що сила походить не від людей, а від Бога. Так здійснюються слова Священного Писання: „І оце перемога, яка перемогла світ — віра наша“» (1 Ів. 5, 4), — мовив єпископ.
Нарешті практичним виявом живої віри і продовженням молитви є любов, діла милосердя для стражденних і потребуючих. Апостольський екзарх подякував парафіянам Дрездена та околиць за їхні діла солідарності і підтримки для рідного народу та закликав до подальшої вірності у цій важливій Божій справі.
Насамкінець владика Богдан зупинився на тексті цьогорічного Посинодального послання єпископів УГКЦ «Перемагай зло добром», з якого зачитав слова про силу боротьби нашого народу з ворогом переважаючим у військовій потузі, силу, яка є в Господі та проявляється в любові до свого, а не в ненависті до чужого. «Любов народжує героїв, а ненависть — злочинців. Жорстокість війни дегуманізує, тому ми, як народ, що захищається, і Церква, що гуртує народ у Христову родину, мусимо докладати всіх зусиль, щоб зберегти свою гідність і людяність, у жодному разі не опустившись до нелюдяності та звірств агресора. Бережімо серця наших воїнів від зла, щоб вони залишалися воїнами світла і добра! Бережімо свої серця! Перетворюймо свій гнів і кривду на мужність, незламність, правдиву мудрість і перемогу Божої правди. Святий Павло закликає „Не дозволь, щоб зло тебе перемогло, але перемагай зло добром“ (Рим. 12, 21), — сказав на завершення апостольський екзарх.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ