Парафія Успіння Пресвятої Богородиці в Подільську надаватиме простір для укриття школярів

31 серпня 2024

28 серпня екзарх Одеський владика Михайло Бубній здійснив перший офіційний душпастирський візит на парафію Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Подільськ, Одеської області.

Єпископ очолив Архиєрейську Божественну Літургію і зустрівся з парафіянами. Також відбулася офіційна зустріч екзарха Одеського із представниками місцевої влади, дирекцією ліцею № 5 та ДСНС щодо забезпечення укриттям учнів цього ліцею. Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

У своїй проповіді, натхненній Євангелієм дня, владика закликав вірних задуматися над своїм духовним зв’язком з Богом. «Війна в нашій країні розпочалася через те, що є люди, які не люблять свою Батьківщину. Суспільство розділене на тих, хто любить і будує, та на тих, хто руйнує. Тому давайте любити Україну, починаючи з молитви, а відтак своїми добрими ділами «, — наголосив єпископ.

Під час зустрічі із представниками місцевої влади було прийнято рішення про тимчасове розміщення укриття для школярів у приміщеннях, що належать парафіяльній спільноті Успіння Пресвятої Богородиці.

«Наша Церква є тут, щоби служити своїм вірним і мешканцям міста. Ми, як Церква, готові простягнути руку допомоги в цей скрутний час для того, аби майбутнє нашої держави — діти, змогли здобувати освіту в загальноприйнятий спосіб навчання: будучи присутніми у своїх класах», — зазначив владика Михайло.

Парох храму о. Андрій Кічура наголосив, що «це історична подія, адже, попри роки, що минули від руйнування храму, тут знову лунають молитви».

Українська Греко-Католицька Церква долучається до зусиль з забезпечення безпеки дітей під час навчального процесу. Згідно з укладеним договором, частина приміщення, площею понад 100 квадратних метрів, буде тимчасово використовуватися як укриття для учнів 5 ліцею до 31 травня 2025 року. Місцева влада, зі свого боку, зобов’язалася вжити всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки учнів і пошуку альтернативного рішення для подальшого використання укриття після закінчення терміну дії договору.