Папа заохочує до проведення ініціативи «24 години для Господа»

27 березня 2019

Вже вшосте у п’ятницю перед четвертою неділею Великого Посту за григоріанським календарем, тобто, 29 березня, Папська Рада сприяння новій євангелізації проводить захід, що отримав назву «24 години для Господа».

Папа заохочує до проведення ініціативи «24 години для Господа»

«Як і щороку, наступної п’ятниці та суботи зустрінемося в рамках традиційної ініціативи „24 години для Господа“. В п’ятницю о 17-й годині служитиму у Ватиканській базиліці Покаянне богослуження. Було би дуже промовистим, якби також і наші храми з цієї особливої нагоди були відчинені трохи довше, щоб просити про Боже милосердя та приймати його в Святому Таїнстві Прощення», — сказав Папа Франциск наприкінці загальної аудієнції в середу, 27 березня 2019 року, анонсуючи чергове проведення покаянної ініціативи.

В рамках цього починання, ініціатором й організатором якого є Папська Рада сприяння новій євангелізації, в різних куточках світу відбуваються покаянні богослуження, а окремі храми відчинені протягом доби, даючи змогу бажаючим приступити до сповіді. Ініціатива, вперше проведена 2014 року, знайшла позитивне схвалення з боку Папи Франциска, який закликав всю Церкву приєднатися до неї на місцевому рівні та присвятив їй окрему згадку в Апостольському листі «Милосердя і нещасна», написаному з нагоди завершення позачергового Святого Року, присвяченого Божому милосердю.

Цього року ініціатива «24 години для Господа» проходить під гаслом «І я тебе не засуджую» (Ів 8,11). В Римській дієцезії вона розпочнеться покаянним богослужінням, яке в базиліці Святого Петра у Ватикані очолить Папа Франциск. Під час моління, яке включатиме індивідуальну сповідь та адорацію, Святіший Отець також сповідатиме каянників. Після завершення богослуження в базиліці Святого Петра, протягом доби у центрі Риму будуть відкриті деякі храми, де вірні зможуть посповідатися і взяти участь в адорації.

Особливістю цьогорічного богослуження в базиліці Святого Петра стане присутність на ньому копії чудотворної ікони «Розп’яття Спасителя» із Зарваниці. Глава Католицької Церкви поблагословить її, після чого вона буде виставлена для постійної молитви в соборі Зарваницької Божої Матері.

За матеріалами Vatican News