Папа оголосив 27 жовтня Днем покути й молитви за мир і закликав не забувати про Україну

19 жовтня 2023

Наприкінці середової зустрічі з паломниками, яку він традиційно завершив закликом не забувати про страждання України, Папа Франциск скерував думку до Святої Землі та всіх частин світу, поранених війною, проголосивши на останню п’ятницю жовтня день молитви і посту, запросивши приєднатися до нього інші конфесії та релігії.

«Браття й сестри, будь ласка, не переставаймо молитися за мир і не забуваймо про стражденну Україну; про неї вже не говорять, але трагедія триває», — цими словами, сказаними перед молитвою «Отче наш» і благословенням, Папа Франциск завершив загальну аудієнцію в середу, 18 жовтня 2023 року. Вже протягом 600 днів, починаючи від молитви «Ангел Господній» 27 лютого 2022 року, Святіший Отець постійно нагадує світові та Церкві про драму України, що стала жертвою збройної агресії, переймаючись також тим, щоби вона не потрапила в тінь інших подій. Про це повідомляє українська редакція «VaticanNews».

Але інші, не менш трагічні події, також лежать на серці Папи. Перед тим, як привітати італомовних прочан, він скерував думку до Палестини та Ізраїлю, звернувся із закликом проти війн у світі та проголосив спеціальний день молитви і посту. «Також і сьогодні, дорогі браття і сестри, думка лине до Палестини та Ізраїлю. Кількість жертв зростає, а ситуація в Газі є відчайдушною. Прошу, нехай буде зроблено все можливе, щоб уникнути гуманітарної катастрофи. Викликає занепокоєння можливе розширення конфлікту, в той час як у світі вже відкрито так багато воєнних фронтів», — сказав він, закликавши:

«Нехай замовкне зброя, нехай буде почуте благання про мир бідних, простих людей, дітей… Браття і сестри, війна не вирішує жодної проблеми: вона лише сіє смерть і руйнування, посилює ненависть, примножує помсту. Війна перекреслює майбутнє, вона перекреслює майбутнє. Я закликаю віруючих стати в цьому конфлікті тільки на один бік: на бік миру. Але не словами, а молитвою, з повною самовіддачею».

У цій перспективі Папа сказав, що вирішив проголосити п’ятницю, 27 жовтня, днем посту, молитви і покути, до якого запрошує «приєднатися у спосіб, який вони вважатимуть слушним», братів і сестер різних християнських конфесій і тих, які належать до інших релігій, яким лежить на серці справа миру в світі. «Того вечора о 18:00 ми проведемо в соборі Святого Петра годину молитви в дусі покути, благаючи про мир для наших днів, про мир у цьому світі. Прошу всі місцеві Церкви долучитися до цього, підготувавши подібні ініціативи із залученням Божого люду», — закликав Єпископ Риму.