Папа назвав імена нових кардиналів. Серед них — владика Микола Бичок

6 жовтня 2024

Під час молитви «Ангел Господній» Франциск зачитав список кардиналів, яких він подарує в Консисторії 8 грудня. Вони походять з усього світу, в тому числі з Ірану та Індонезії. Серед італійців також монсеньйор Рейна, новий вікарій Римської дієцезії. У переліку є також владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський УГКЦ (Австралія).

Папа назвав імена нових кардиналів. Серед них — владика Микола Бичок

Від Ірану до Індонезії, від Японії до Філіппін, від Кот-д’Івуару до Алжиру, аж до Італії, навіть з новим вікарієм Римської дієцезії. На диво, за традицією останніх дванадцяти років свого понтифікату, Папа Франциск з вікна Апостольського палацу після молитви «Ангел Господній» зачитав список нових кардиналів, яким він надасть пурпуровий одяг 8 грудня, в урочистість Непорочного Зачаття.

Периферії світу з великими архиєпархіями або особистостями Римської Курії переплітаються в списку Понтифіка, який також на цій своїй десятій Консисторії хоче відновити обличчя вселенської Церкви, яка охоплює всі широти.

«Їхнє походження виражає універсальність Церкви, яка продовжує звіщати милосердну любов Бога до всіх людей на землі. Їхнє включення до Римської дієцезії виявляє нерозривний зв’язок між Престолом Петра та окремими Церквами, поширеними по всьому світу».

Владика Микола Бичок із 12 липня 2021 року, з дня інтронізації у катедральному соборі Святих верховних апостолів Петра і Павла в Мельбурні (Австралія), здійснює служіння єпископа для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії. 15 січня 2020 року Папа Франциск призначив отця Миколу Бичка єпископом Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ. Його єпископська хіротонія відбулася 7 червня 2020 року в архикатедральному соборі Святого Юрія у м. Львові. Головним святителем став Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, а співсвятителями — владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський.

Однак, його переїзд до Мельбурна був затриманий через введені з причини пандемії Covid-19 обмеження щодо в’їзду на Австралійський континент. Прибути до своїх вірних єпископові вдалося у травні 2021 року.

У цьому списку є ім’я монсеньйора Балдассарре Рейна, якого Папа оголосив новим Вікарієм Риму, змінивши таким чином кардинала Анджело Де Донатіса, призначеного на посаду Головного Пенітенціарія в квітні минулого року. До цього часу Рейна обіймав посаду єпископа-помічника.

Серед майбутніх кардиналів також нунцій Анджело Ачербі, у віці 99 років, ймовірно, найстаріший кардинал, створений до цього часу. Ачербі буде серед кардиналів, які через вік не братимуть участі у голосуванні на майбутньому Конклаві. Серед італійських імен є також ім’я Роберто Реполе, архиєпископа Турина, богослова і одного з членів Синоду з питань синодальності. Таким чином, Папа повертається, щоб дати пурпур великій італійській архиєпархії, після того, що, здавалося, було неписаною традицією протягом багатьох років.

Існує три назви Курії. По-перше, отець Фабіо Баджо, скалабріанець, заступник секретаря Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові та голова Секції у справах мігрантів і біженців. Баджо також є генеральним директором і безпосередньою контактною особою Папи Франциска в «Борго Лаудато Сі» та Центрі вищої освіти «Лаудато Сі». Далі йдуть архиєпископ монсеньйор Роландас Макрікас, литовець, 51 рік, у 2021 році призначений надзвичайним комісаром Папської базиліки Санта Марія Маджоре, та монсеньйор Джордж Ковакаад, індієць, відомий широкому загалу як організатор папських поїздок.

Ось список майбутніх кардиналів:

1. Його Високопреосвященство Анджело Ачербі, Апостольський Нунцій

2. Його Високопреосвященство Карлос Ґуставо Кастільо МАТТАСОҐЛІО, Архиєпископ Ліми (Перу)

3. Його Високопреосвященство Вісенте БОКАЛІК ІГЛІК К. М., Архиєпископ Сантьяго-дель-Естеро (Примадо-де-ла-Аргентина).

4. Його Високопреосвященство Луїс Херардо КАБРЕРА ГЕРРЕРА, Архиєпископ Гуаякіля (Еквадор).

5. Його Високопреосвященство Фернандо Наталіо ЧОМАЛІ ГАРІБ, Архиєпископ Сантьяго-де-Чилі (Чилі).

6. Його Високопреосвященство Тарчізіо Ісао КІКУЧІ, Архиєпископ Токійський (Японія).

7. Його Високопреосвященство владика Пабло Вірджіліо СІОНГКО ДАВИД, Єпископ Калоокан (Філіппіни).

8. Його Високопреосвященство владика Ладіслав НЕМЕТ, С. В. Д., Архиєпископ Београдсько-Смедеревський (Сербія).

9. Його Високопреосвященство Хайме ШПЕНГЛЕР, О. Ф. М., Архиєпископ Порту-Алегрі (Бразилія).

10. Його Високопреосвященство Іґнас Бессі Доґбо, Архиєпископ Абіджану (Кот-д’Івуар).

11. Преосвященний владика Жан-Поль ВЕСКО, Архиєпископ Алжиру (Алжир).

12. Преосвященний владика Паскаліс Бруно СЮКУР, Єпископ Богора (Індонезія).

13. Його Високопреосвященство Домінік Жозеф МАТТЬЄ, ЧСВВ, Архиєпископ Тегерансько-Ісфаганський (Іран).

14. Його Високопреосвященство Роберто РЕПОЛЕ, Архиєпископ Турина (Італія).

15. Преосвященний владика Балдассаре РЕЙНА, єпископ-помічник Римської дієцезії, колишній віце-губернатор, а відтепер Генеральний вікарій Римської дієцезії.

16. Його Високопреосвященство владика Френсіс ЛЕО, Архиєпископ Торонто (Канада).

17. Його Преосвященство Роландас МАКРІКАС, Протоігумен Папської базиліки Санта Марія Маджоре.

18. Преосвященний владика Микола Бичок, ЗНІ, Єпископ єпархії Святих Петра і Павла в Мельбурні для українців.

19. Преподобний о. Тимотей Петро Йосиф РАДКЛІФ, богослов

20. Р. П. Фабіо БАДЖІО, Заступник секретаря Секції мігрантів та біженців Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові

21. Митр. д-р Джордж Якоб КОВАКАД, співробітник Державного секретаря, відповідальний за подорожі