Папа Франциск прийняв делегацію різних православних Церков

23 лютого 2020

Приймаючи делегацію новоєреїв та монахів різних православних Церков, Папа Наголосив, що Церкви несуть у собі різні дари Святого Духа, щоб ними ділитись з іншими.

Папа Франциск прийняв делегацію різних православних Церков

«Благодать вам і мир від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа» (ІІ Кор. 1,2). Цими словами святого апостола Павла з другого Послання до Коринтян Папа Франциск привітав делегацію новоєреїв та молодих монахів різних православних Церков, які від 16 лютого 2020 року, перебувають у Римі, поглиблюючи свої знання католицької Церкви. Вісімнадцять членів цієї делегації, призначених Главами своїх Церков, — Коптської Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Сиро-Православної Церкви Антіохії, Етіопської Православної Церкви та Сиро-Маланкарської Православної Церкви з Єгипту, Вірменії, Лівану, Сирії, Індії та Ефіопії — вже були присутні на Святій Месі, яку в базиліці святого Петра у Ватикані очолив кардинал Анджело Комастрі, відвідали римські катакомби святої Прискили й венедиктинське абатство святого Ансельма, де були присутні на відправі вечірні та мали зустріч із венедиктинською спільнотою й представниками Папського інституту святого Ансельма. Вони також мали можливість відвідати інші святі місця Вічного Міста, різні дикастерії Римської Курії, Папські університети, колегії, монастирі та чернечі спільноти. В п’ятницю, 21 лютого, їх прийняв на приватній аудієнції Папа Франциск.

Святіший Отець висловив щиру радість з приводу цієї зустрічі, адже, за його словами, кожна зустріч — це обмін дарами. Він пригадав, як Пресвята Богородиця відвідувала святу Єлизавету, поділяючи з нею радість Божого дару, який отримала. І Єлизавета, приймаючи привіт Марії, сповнилась Святим Духом і дарувала своїй родичці благословення (пор. Лк 1,39–42). Як Марія й Єлизавета, так і Церкви несуть у собі різні дари Святого Духа, щоб ділитись ними для взаємної радості та блага. «Тому, коли ми, християни різних Церков, відвідуємо одні одних, зустрічаючись у Господній любові, маємо благодать обмінятись цими дарами, — сказав Його Святість. — Ми можемо прийняти як дар те, що Святий Дух посіяв в інших. У цьому сенсі ваш візит — це не тільки можливість поглибити знання про католицьку Церкву, але також і для нас, католиків, це нагода прийняти дар Святого Духа, який ви маєте. Ваша присутність дозволяє нам обмінятись дарами і є приводом для радості».

Папа Франциск процитував ще один вислів святого апостола Павла: «Завжди дякую моєму Богові за вас і за благодать Божу, дану вам у Христі Ісусі (І Кор 1,4) та підкреслив, що також і він дякує за це Господеві, адже все починається від бачення Божої благодаті, визнання безкорисливого Божого діла, від віри в те, що Господь є головною дійовою Особою добра, яке маємо в собі. „Саме це становить красу християнського погляду на життя, — вказав Папа. — В цьому полягає також і перспектива, в якій приймаємо брата, як навчає святий Апостол“.

Святіший Отець також наголосив, що східні православні Церкви засвідчили віру в Христа своєю кров’ю й далі є насінням віри та надії, навіть у тих регіонах, які, на жаль, часто позначені насильством та війною.

Вселенський Архиєрей висловив сподівання, що відвідуючи католицьку Церкву та Рим, кожен із присутніх отримав позитивний досвід, не відчуваючи себе гостями, але братами серед братів. «Господь задоволений братерством між нами», — підкреслив Святіший Отець. «Нехай же ваша присутність стане маленьким плодотворним насінням, щоб проросла видима спільність між нами, ота повна єдність, яку так гаряче бажає Ісус» (див. Ів 17,21).

На закінчення, звертаючись до делегації новоєреїв та молодих монахів різних православних Церков, Папа Франциск запевнив їх у молитовній пам’яті та ввірив їхнім молитвам себе та своє служіння.

Зустріч, на запрошення Святішого Отця, завершилась проказуванням молитви «Отче наш» рідними мовами кожного із присутніх.

За матеріалами VaticanNews