Ольштинсько-Ґданська єпархія УГКЦ організувала Єпархіальне свято родини

7 червня 2024

У четвер, 30 травня в Моронзі відбулося Єпархіальне свято родин. Заходи розпочались Божественною Літургією, яку очолив владика Аркадій Трохановський, єпископ Ольштинсько-Ґданський.

Ольштинсько-Ґданська єпархія УГКЦ організувала Єпархіальне свято родини

Божественну Літургію співслужили о. Іван Галушка, протосинкел єпархії, о. митрат Петро Ґаборчак, о. Артур Маслей, о. Роман Ференц, о. Ярослав Стороняк, о. Ігор Губач. о. Артем Наконечний, о. Євген Гаврилишин, о. Роман Стороняк, парох місцевої парафії. Таїнство Покаяння уділяв о. Петро Гудко, як повідомляє пресслужба єпархії.

У своїй проповіді єпископ нагадав батькам про християнське виховання своїх дітей. У цьому контексті він закликав записувати дітей на релігію в школах у греко-католицькому обряді та ревно ходити на заняття катехизи.

Після Літургії відбулося вручення нагород для лауреатів художнього конкурсу і молитовного марафону «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», яке здійснив єпископ.

Далі учасники свята перейшли на прицерковну площу, де був приготований почастунок. Черговою точкою свята була зустріч для батьків, котру провели Катерина та Роман Левосюки з Ґданська. Доки батьки були на конференції, дітьми займались аніматори, котрі вели ігри та забави. Великою атракцією для дітей був приїзд пожежної машини. Пожежники показали нутро машини та охолодили водною завісою дітей. Діти мали змогу брати участь у презентації першої медичної допомоги. Також для них були приготовані батути, попкорн, цукрова вата, морозиво та інші подарунки від єпархіяльного «Карітасу».

Завершенням свята був міні-концерт та спільний спів пісень.

«Щиро вдячна за конференцію спікерам, сім’ї Левосюк — Роману і Катерині з Ґданська. Ця подружня пара є разом 29 років. Дякую, що на власному прикладі показуєте цінність родини. Виступ був насичений сенсом! Катерина метафорично зобразила родинний уклад на прикладі меблів у нашому домі. Без яких трьох речей буде складно створити міцну сім’ю? Катерина розкрила значення обіднього столу, подружнього ліжка та домашньої каплиці. Приїхавши додому, виникло бажання по-особливому ошатно вбрати стіл і приготувати вечерю для спільного споживання, бо ви підсвітили і пригадали як це важливо у сьогоденні! Дякую, що роздумали над словам „таїнство“. Це слово сприймається глибоко і з розумінням. Під час конференції кожен, побачивши корони, пригадав собі вінці-корони з Таїнства Подружжя свого чи близьких людей. До сліз зворушила і запамʼяталася особиста історія спікерів з їхнього вінчання. Дякую, що поділились своєю історією і пригадали нам, що Бог впливає на наше життя через роки. Будьте здоровими і продовжуйте нести глибину науки Христової через Церкву, Батьківщину і сім’ю», — поділилася своїми враженнями учасниця заходу Оля Гаврилишин.