Одинадцять років тому Глава УГКЦ проголосив Івано-Франківську митрополію УГКЦ

13 грудня 2022

Одинадцять років тому, 13 грудня 2011 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні єпископату УГКЦ у катедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську очолив Божественну Літургію з нагоди проголошення найбільшої в Західній Україні Івано-Франківської митрополії. Водночас цього дня відбулося піднесення Івано-Франківської єпархії до гідності архиєпархії.

Одинадцять років тому Глава УГКЦ проголосив Івано-Франківську митрополію УГКЦ

Під час молитви було зачитано Декрети проголошення Івано-Франківської митрополії та здійснено Чин поставлення першого митрополита, яким став єпископ Івано-Франківський владика Володимир Війтишин. У той час до складу митрополії ввійшли Івано-Франківська і Коломийсько-Чернівецькі єпархії УГКЦ. У 2017 року Чернівецьку єпархію було виокремлено зі складу Коломийської, а її архиєреєм став владика Йосафат Мощич.

Після тієї історичної Літургії у 2011 році Блаженніший Святослав також освятив новий горельєф на катедральному соборі єпископу Станіславівському Григорію Хомишину.

У той же рік, 29 листопада, до рівня митрополії піднесено архиєпархію у Львові, а 22 грудня Патріарх Святослав проголосив митрополію в Тернополі.

За його словами, створення нових митрополій є дуже важливим кроком у розвитку Церкви у напрямку до патріархату. «Сьогодні в Україні існує єдина Києво-Галицька митрополія з осередком у Києві. Такою структурою наша митрополія віддзеркалює той стан Церкви, який у нас був за часів Київської Русі. Був єдиний митрополит, де-факто глава помісної Церкви, який мав, відповідно, владу над єпископами своєї території. Очевидно, що більше як за тисячу років наша Церква розвинулася, зокрема і в Україні. Сьогодні такий природний стан розвитку церковної структури потребує вдосконалення. Отож, для того щоб краще надати душпастирську опіку нашим вірним, рішенням Синоду Єпископів УГКЦ і з благословення Апостольської Столиці ми створили три нові митрополії», — наголосив глава УГКЦ.