«Незалежність — це нова точка відліку нашої Батьківщини, яка починається з власної незалежності», — владика Василь Івасюк

26 серпня 2021

Єпарх Коломийський владика Василь Івасюк вітає усіх людей доброї волі із 30-літтям від дня відновлення Незалежності Української Держави.

Наша Батьківщина — Незалежна Україна, тобто країна нашого спільного проживання.

Володимир Сосюра у своєму вірші пише так:

«Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну».

Святкування Ювілею 30-річчя Незалежності України дає нам цінний досвід приналежності до єдиної великої національної родини, за яку ми усі є відповідальними перед Богом, перед теперішніми та прийдешніми поколіннями.

Наше завдання та покликання — дати духовну поживу кожній людині — Боже Слово. І це — завдання усієї Церкви скрізь, де б вона не перебувала. Боже Слово, немов та колиска, духовне лоно, з якого ми народилися на світ посеред інших народів.

Святе Письмо повертає нас до Отчого Дому, де безнастанно з вічності звучить люблячий голос нашого Небесного Отця.

Письменник Андрій Чайковський в листі до митрополита Шептицького висловлював своє переконання: «Наймогутніший той народ, у котрого на столі першою прикрасою є Святе Письмо. Не розумію просвіти без сего, не розумію культури. Се перша книжка зарівно для інтеліґента, як і простолюдина, з котрої слідує черпати науку».

Наш праведний митрополит іде ще далі, бо його побажанням було «читання Святого Письма кожного дня, хоч би на хвилинку, стало звичаєм кожної християнської родини».

Не змарнуймо справу наших батьків!

Щоденною, чесною працею перетворимо нашу країну на успішну і процвітаючу державу. Спочатку було Слово, а потім сталося діло. Іншими словами, спочатку була щира молитва і терпіння у концтаборах, а потім повстала Незалежна Україна.

Ірина Федишин співає так:

«Це моя земля! Це моя країна!
Тут моя сім’я! Тут моя родина!
Це ліси, поля, гори й полонини,
Рідна ти моя Україна!»

Висновки. Незалежність — це нова точка відліку нашої Батьківщини, яка починається з власної незалежності. Не руйнуйте Батьківщину в душі через ворожіння, п’янство, розлучення, не гнівайтеся, не проклинайте, а навпаки всіх благословляйте! Закликаю Вас кожної неділі і свята йти до храму, бо це є дороговказом у житті людей.

Господи, споглянь на Україну і вислухай наші молитви через заступництво Пресвятої Богородиці. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

† Василь Івасюк,
єпарх Коломийський