«Нехай Господь дає нам мир, який починається з глибини нашого серця», — владика Степан Сус у свій День народження

7 жовтня 2022

Сьогодні, 7 жовтня 2022 року, свій День народження відзначає владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства. У Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла духовенство та віряни помолилися Божественну Літургію та привітали єпископа.

Під час спільної молитви владика Степан звернувся до всіх присутніх з подячним словом: «Я хочу щиро подякувати всім за спільну молитву. Я хочу подякувати за те, що сьогодні ми маємо нагоду молитися, бути разом». Про це інформує Юліана Лавриш для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова».

Відтак єпископ пригадав про свій День народження та численні привітання з цієї нагоди: «Звичайно, що у кожного з нас є свій День народження. І кожний з нас, переживаючи цей день, має нагоду зробити підсумок за прожитий рік, має нагоду все проаналізувати, думати і мріяти про майбутнє. Я думаю, що одна моя мрія точно збігається з вашою. Ми сподіваємося, що вона якнайшвидше здійсниться. І саме для цього ми працюємо. Для здійснення цієї мрії наші воїни жертвують своїм життям. Я вдячний їм за те, що ми можемо зібратися сьогодні на молитву. Дякую всім вам за те, що ви сьогодні прийшли помолитися. Дякую дорогим отцям. Дякую нашому квінтету. Нехай Господь дає нам мир, який починається з глибини нашого серця».

За словами проповідника, для того, щоб перемогти, найперше ми мусимо подбати про цей внутрішній мир у нашому серці. «Ті, які є миротворцями, здатні реально боротися з цим злом, яке хоче знищити нас. Дуже важливо, щоб ми, переживши цю війну, перемігши у ній, зберегли у своєму серці той мир, який Бог нам дає», — мовив владика Степан.

Зі словами подяки до владики Степана звернувся настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла отець Тарас Михальчук: «Сьогодні хочу вам подякувати. Сьогодні ми молимося тут, у Гарнізонному храмі, який зберіг життя вже багатьох наших воїнів, які сьогодні присутні на цій Божественній Літургії. Бо, власне, все склалося так, що вони мали можливість приїхати сюди. І, насправді, це храм, до відкриття якого ви не те, що долучилися, а просто відкрили його. Сьогодні дякуємо Богові за це».

Опісля, отець Тарас подякував усім присутнім: «Окремо хотілося подякувати вашим батькам — пані Оксані і пану Ярославу, вашим дідусям і бабусям, які на небі. Дякуємо нашим отцям. Дякуємо вашій команді з Києва, яка приїхала з такої далекої дороги. Дякуємо всім друзям, які також сьогодні прибули, щоб святкувати разом з нами. У нашому храмі ви сьогодні зробили храмовий празник. Дякуємо вам. Владико, хай Бог вас благословляє. Як ваші діти, ми дякуємо вам за виховання, за настанови, за все те, чого ви нас навчили. Дякуємо за ваш приклад, за свідчення віри».

І насамкінець всі віряни і духовенство заспівали «Молитву за Україну» — урочисту пісню, відому також під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».