Неділя Божого слова 2021: Тримайтеся слова життя!

24 січня 2021

У неділю вдруге відзначатиметься Неділя Божого слова, яку Папа Франциск встановив наприкінці 2019 року.

Неділя Божого слова 2021: Тримайтеся слова життя!

В неділю, 24 січня 2021 року, Католицька Церква вдруге відзначатиме Неділю Божого слова, яку встановив Папа Франциск Апостольським Листом у формі Motu proprio «Aperuit illis», опублікованим 30 вересня 2019 року. Вона відзначається в третю неділю звичайного періоду літургійного року Церкви латинського обряду, а її метою є спонукувати вірних до дедалі більшого поглиблення взаємин зі Святим Письмом. Цьогорічна тема «Тримайтеся слова життя» спонукувана заохоченням святого Павла з Послання до Филип’ян.

Апостол Народів заохочує членів молодої громади, в якій не бракувало труднощів, залишатися вірними та прив’язаними до Божого слова, аби бути «світилами» серед своїх ближніх. Ця порада залишається не менш актуальною також і сьогодні. Серед розгубленості та зневіри, спричинених непевністю, що несподівано всіх нас огорнула, Христові учні є відповідальними за те, щоб звіщати слово надії. Тож слід залишатися міцно вкоріненими в Божому слові, що породжує життя та наповняє існування сенсом.

Папське богослужіння

В той час як місцеві Церкви організовують різні заходи, в чому допомагає також спеціальний посібник Папської Ради сприяння новій євангелізації, що є відповідальною за відзначення Неділі Божого слова, у Ватикані центральною подією стане Свята Меса, яку Папа Франциск відслужить у базиліці Святого Петра. Особливістю цього богослужіння буде те, що читання під час нього прочитають актор, журналіст, невидюча особа, що читатиме біблійний уривок брайлем, та студенти. Далі відбудеться обряд Інтронізацій Слова: Євангелію буде урочисто перенесено та поставлено на спеціальному троні-підставці, що використовувався з цією метою під час всіх сесій Другого Ватиканського Собору.

Наприкінці Святої Меси Папа Франциск вручить деякі примірники спеціального видання Біблії представникам різних категорій Божого люду, між якими буде футболіст, студентка Папського Біблійного Інституту, родом з Пакистану, катехит і катехитка, що служать на парафіях Римської дієцезії, двоє нещодавно миропомазаних підлітків, семінарист з Південного Судану, що готується отримати служіння читця, лікар-інфекціоніст і викладач Університету «Tor Vergata», а також сліпа особа, що отримає Євангелію від Марка видану брайлем.

Логотип свята

Логотип Неділі Божого слова зображає Христа та Його учнів на дорозі до Емаусу, що виокремлює вимір взаємин. Двоє учнів повертаються до свого міста, вражені тим, що сталося в Єрусалимі, а поруч з ними — Ісус, Який їх євангелізує. Він тримає в руках сувій — Святе Письмо, бо Він є сповненням Писань; один з учнів тримає в руках посох паломника; зірка символізує євангелізацію; напрямок стіп персонажів вказує на те, що вони прямують вперед, що означає постійний динамізм євангелізації.

За матеріалами VaticanNews