«Не біймося, нехай страх відійде геть», — владика Димитрій Григорак на Різдво Христове

12 січня 2021

Різдвяну Архиєрейську Літургію у катедральному соборі Верховних апостолів Петра і Павла очолив владика Димитрій Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький, у співслужінні священників храму.

Парох катедри о. Андрій Лемчук виголосив Різдвяне послання Бучацького архиєрея, у якому єпископ згадав про тих, кого цього року забрала важка недуга: «Щороку Різдво Христове приносить радість в наші домівки. Цьогорічне свято має свій присмак гіркоти. Тисячі сімей в Україні зустрінуть Різдво без своїх рідних, яких забрала важка недуга, що охопила весь світ. Але сьогодні вони теж з нами, хоча вже в іншому — кращому світі, де немає страждань. Вони також вітають прихід у світ Божого Сина — Воплоченого Бога, який об’єднує весь видимий і невидимий світ. Нас всіх сьогодні єднає Він — наш Господь, який присутній тут і у вічності, і для нього немає мертвих, Він Бог живих: „… Я — Бог Авраама, Бог Ісаака й Бог Якова! Він Бог не мертвих, а живих…“ (Марка 12, 26–27). Хай свідомість цього полегшить біль розлуки. Всемогутній Бог єднає в Собі всіх».

Різдво завжди приходить у свій час

Також у посланні йдеться про цьогорічне Різдво, яке неухильно і нестримно приходить у свій час, не дивлячись ні на що: «Не є винятком і наш час з його викликами і труднощами. Нас хвилює теперішнє і майбутнє: війна, пандемія, нові мутації вірусу, ріст цін, наступ на християнські цінності і т. д… Мимоволі тривога, неспокій і непевність закрадається в наше серце і ослаблює віру. А де слабне віра, там поселяється страх — головна зброя зла. Страх паралізує і обеззброює. Виклики, проблеми, небезпеки, перешкоди були і є, але Бог не змінюється. І свято Різдва Христового неухильно і нестримно приходить у свій час, не дивлячись ні на що, і приносить нам тиху радість в серцях і впевненість, що Бог є з нами.

Не біймося!

Не біймося, нехай страх відійде геть: «Бо хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано; влада на плечах у нього; і дадуть йому ім’я: Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру» (Ісая 9:5).»

«Згадаймо разом в молитвах тих, хто вже відійшов у вічність, і тих, хто є далеко і близько, а особливо справжніх героїв нашого часу: воїнів, які на Сході захищають наше Різдво, нас і наші родини; згадаймо медиків, які, в боротьбі з хворобою, часто ціною свого здоров’я і життя, і, ризикуючи здоров’ям своїх рідних, рятують нас. Згадаймо також священиків, які, дбаючи про спасіння душ своїх вірних, теж піддають себе та своїх рідних небезпеці. Помолімося також за всіх мирян, які виявляють свою віру ділами милосердя, допомагають хворим і знедоленим. Згадаймо і поручімо в опіку новонародженому Спасителю світу всіх нас, всі наші турботи і печалі, намірення і мрії, кожну мить нашого життя, і нашу рідну Україну», — зазначив архиєрей.

«Хай Дитятко Ісус благословить всіх нас, прожене всяку тривогу з наших сердець і принесе нам свій довгожданий мир», — підкреслив владика Димитрій Григорак, єпарх Бучацький, у своєму посланні.

За матеріалами Бучацької єпархії УГКЦ