«Наших 40 днів посту — це нагода одягнути нашу душу і буття у Світлість Христа», — владика Богдан Данило

1 березня 2021

Правлячий архиєрей Пармської єпархії Святого Йосафата владика Богдан Данило звернувся із окермим запрошенням розпочати великопісну мандрівку. Зокрема архиєрей наголосив, що цей період повинен бути часом радості, а не смутку.

Дорогі браття і сестри! Стоячи напередодні Великого посту, я в особливий спосіб хотів би Вас запросити у цю великопосну мандрівку.

Дуже часто, дивлячись на Великий піст, — і це є особливим для мене, — уся суть цього періоду закладена у стихирі «Світильного» Страсного тижня. Це той Тиждень, який уводить нас у події Великого четверга, Страсної п’ятниці, а остаточно — Воскресіння Христового. У цій стихирі ми читаємо наступне: «Світлицю Твою, Спасе, бачу прикрашену, але одежі не маю, щоб до неї увійти. Дай, Світлодавче, осяйність одіянню душі моєї і спаси мене».

Наших сорок днів Великої посної мандрівки — це нагода зодягнути нашу душу, наше тіло і наше буття у цю Світлість, про яку говорить стихира «Світильного» Великого понеділка. Справді, заохочую Вас через молитву, піст і милостиню скористати із нагоди цього Великого посту. Намагайтеся відвідувати наші богослужіння: недільні, Літургію Напередосвячених Дарів, Акафісти чи Молебні протягом сорока днів Великого посту. Використовуйте також нагоду молитви вдома, читання Святого Письма, щоб ми могли відкрити у цьому часі глибину Божої любові до нас. А в особливий спосіб пам’ятайте про ті дороговкази, які Церква нам дарувала неділями перед Великим постом: так як Закхей, шукаймо Христа, будьмо щирими у нашій молитві, як був щирим митар, пам’ятаймо, що Бог чекає на нас із відкритими обіймами, відкритим серцем, як чекав він на блудного сина, і лишень через добрі діла для тих, хто є поруч із нами, ми зможемо увійти у велич Божої присутності.

Хай ця великопосна мандрівка буде нагодою для Вас наблизитися до Господа, щоб з радістю ми могли відсвяткувати Його страсті і на третій день Воскресіння.

Бажаю Вам радості у великопосній мандрівці!

† Богдан Данило,
єпископ Пармської єпархії Святого Йосафата