«Народ, який вірить у Бога і приймає Його силу в Тайні Сповіді, є непереможним», — Блаженніший Святослав у Зарваниці

16 липня 2023

Мене дуже зворушили сльози одного солдата, вже навіть не дуже молодого, який зі сльозами на очах казав: «Владико, я вже півроку не сповідався. Посповідайте мене». І ми сіли, і перше, що зробили — уділили їм Тайну Сповіді. Чи є такий народ, така армія у світі, який би в такий спосіб довірявся Богові? Чи є така армія, такі воїни, які найперше поборюють гріх у собі для того, щоб потім перемогти безбожного нападника? Про це розповів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді в неділю, 16 липня, під час Всеукраїнської прощі до Зарваниці.

На початку проповіді Блаженніший Святослав пригадав слова святого Папи Івана Павла II: «Бог є завжди поруч, але часто ми так живемо, якби Бога не існувало». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У сьогоднішньому євангельському уривку ми чуємо історію про розслабленого, якому Христос каже: «Прощаються тобі твої гріхи».

Патріарх пояснив, що прощення гріхів не означає, що Господь ховає людське зло, не звертаючи на нього увагу. Навпаки — прощення провини означає порятунок, спасіння, воскресіння. Він підкреслив, що в нинішньому Євангелії ми тричі чуємо слово «встань». Найперше, коли Христос звертається до книжників і фарисеїв, вдруге — до самого розслабленого, а відтак це стає дійсністю.

«Прощення гріхів як особистий досвід визволяючий, спасающий сили Божої, за вченням Святих Отців, — це той досвід майбутнього воскресіння, який ми вже сьогодні можемо досвідчити, покуштувати, довірившись Богові, який спасає, визволяє, воскрешає, повертає на добре долю Свого народу», — сказав Предстоятель.

Він наголосив на важливості Тайни Сповіді. «Тайна Сповіді є тайною зцілення, відновлення, воскресіння, вилікування мого власного гріховного паралічу, є моментом, коли відчуваю Божу силу, яка сходить до мене особисто», — сказав Блаженніший Святослав і подякував усім вірянам, які в контексті прощі до Зарваниці приступили чи приступлять до Тайни Сповіді.

«Не бійтеся відкрити Богові усі свої рани, немочі і гріхи, бо це до вас сьогодні Христос каже: „Сину, доню, бадьорися, довірся мені. Я усуну саму причину твого болю, твого страждання, твоєї немочі. Я твою особисту долю поверну на добре. Встань, звільнися від того всього, що тебе розбиває. Вертай додому людиною, яка є вільною, і будуй вільну державу“», — закликав архиєрей.

«На вершині всенаціонального болю ми приходимо з вірою до нашого Спасителя і просимо, Господи, торкнися нас, зроби нас переможцями над злом, зруйнуй ті імперії, які хочуть знову поневолити Твій люд», — сказав Блаженніший Святослав. Відтак згадав про свої відвідини поранених військових на Харківщині.

«Нехай Боже слово, Тайна Сповіді, Святе Причастя будуть нашою бадьорістю. І нехай над нами сьогодні пролунають ці слова: „Встань, візьми своє ложе і йди“. Богородице Пречиста, Зарваницька наша Мати, даруй Україні перемогу», — попросив Блаженніший Святослав.

Після Літургії Глава УГКЦ подякував єпископам УГКЦ, які прибули на прощу разом зі своїми священниками і монашеством, зокрема тих, які цими днями відзначають свої ювілеї. Відтак вручив Орден митрополита Андрея Шептицького п. Володимирові Слєпченку і п. Мирославові Сенику.

Варто зазначити, що у зв’язку з проведення календарної реформи в УГКЦ Всеукраїнська проща до Зарваниці тепер відбуватиметься у кожну другу неділю липня.

Трансляція Літургії