На Рогатинщині відзначили 100-ліття церкви Святого Івана Хрестителя у Підгородді

29 серпня 2024

У неділю, 25 серпня, у парафії Святого Івана Хрестителя, що у селі Підгороддя, відзначили 100-ліття з часу зведення храму. З цієї нагоди святкові моління очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

На урочисті богослужіння до храму прибули парафіяни, духовенство архиєпархії, запрошені гості, а також представники місцевої влади. Владику Володимира на подвір’ї храму зустрічала місцева молодь й діти, а також адміністратор о. Дмитро Ярич, як повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Виголошуючи недільну проповідь у часі Служби Божої, архиєпископ роздумував про те, як Ісус Христос веде свою Церкву та Божий народ серед земних бурхливих хвиль та штормів.

Церква Святого Івана Хрестителя 1924 року зі старою деревяною дзвіницею. Фото: VicarmanЦерква Святого Івана Хрестителя 1924 року зі старою деревяною дзвіницею. Фото: Vicarman

Човен — образ Церкви Христової

«Свята Церква для нашого повчання і роздумів над нашим життям розповідає нам сьогодні у Євангелії про плавання учнів Христових бурхливим Галилейським озером, в часі якого Ісус Христос прийшов до них серед ночі по воді, втихомиривши бурю і хвилі. Цей човен, що пливе серед бурхливих хвиль земного життя, є справжнім образом Церкви Христової, на яку протягом всіх віків із різних сторін дують сильні вітри», — підкреслив митрополит Івано-Франківський.

«Дорогі в Христі, наше життя є безперервним бурхливим морем. Світ із різними приманками, наші серця зі своїми злими пристрастями, диявол із різними спокусами переслідують нас, немов ці хвилі й слабенький човник, щоб перекинути його і розбити, а безпомічного плавця кинути у безодню гріха. Важко плисти плавцеві Христовому, щоб добратися до берега вічної пристані», — зауважив проповідник.

Христос завжди простягає руку, щоб врятувати нас

Як мовив владика Володимир, допомоги нам потрібно просити у Господа Бога, Який говорить: «Це Я з вами по всі дні і до кінця віку» та «Збудую Церкву мою і ворота пекельні не переможуть її», а відтак додав: «Під покровом Христа Церква спокійно пливе через різні бурі і бурхливі хвилі, і буде плисти аж до кінця світу. Пам’ятаймо, що в різних моментах випробувань і небезпек Господь бачить наші скорботи, чує наші крики, і Його всесильна рука завжди простягнена, щоб врятувати нас».

100-літній ювілей храму

«Ми сьогодні заносимо молитву подяки до Господа, Який батьківською любов’ю надихнув добрих людей вашої громади, щоб вони збудували цей храм, це помешкання для Всевишнього. Відзначаючи цей 100-літній ювілей, пригадаймо собі, яке велике добро зробили ваші прабатьки і вірні — жертводавці, які збудували цю прекрасну святиню. Дякуємо всім архітекторам, будівельникам, яким Бог у Своїй батьківській мудрості доручив колись будівництво цієї святині», — закликав архиєрей.

Після Літургії у храмі лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний». Відтак були зачитані подячні митрополичі грамоти для адміністратора о. Дмитра Ярича, а також парафіяльні спільноти.

Закладення пам’ятної капсули та інші урочистості

Згодом о. Дмитро подякував Владиці Володимиру за візит у парафію та спільну молитву. Відтак священнослужитель зачитав лист із побажаннями від парафіян храму для майбутніх поколінь. Опісля його заклали в капсулі у стіну храму.

Пізніше було презентовано друковане дослідження історії парафії. Як пишуть на сторінці Рогатинської МТГ, у короткому нарисі, на основі вивчення та аналізу архівних джерел, здійснено реконструкцію храмових будівель містечка Підгороддя, а також досліджено життєписи парохів, завідателів та сотрудників парафії періоду 1570–1990 років.

На завершення на подвір’ї храму відбувся благодійний концерт, на якому виступили діти парафії, а пізніше парафіяльна спільнота провела ярмарок на підтримку Збройних сил України.