Митрополит Володимир Війтишин здійснив візит до Нараївки з нагоди 100-літнього ювілею храму

14 вересня 2024

«Різдво Пресвятої Богородиці є початком сповнення обітниць, якими проживали люди протягом тисячі років. Це відкриття тієї закритої тайни, що була від віків приготована на славу і спасіння людського роду». Про це сказав архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин у свято Різдва Пресвятої Богородиці з нагоди візиту у парафію села Нараївка, Більшівцівського протопресвітеріату, для відзначення 100-літнього ювілею храму.

За інформацією Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, митрополита Володимира на церковному подвір’ї традиційно вітали діти, молодь, парафіяльна громада та гості храму. У часі Архиєрейської Божественної Літургії єпископові співслужили протопресвітер Більшівцівський о. Микола Цимбалістий, а також запрошені священнослужителі архиєпархії.

Основною думкою проповіді, яку виголосив владика Володимир, стала застанова над тим, що Різдво Пресвятої Богородиці є основою радості й надії для людського спасіння. ««Різдво твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній… „. Такими словами тропаря оспівує сьогодні свята Церква прихід на світ маленької Марії. А з Її приходом радістю наповнилась і вбога хатина стареньких Йоакима і Анни у Назареті. Подія народження Пречистої Діви Марії для нас, християн, є дуже великою та дорогою, бо прийшла на світ Матір Самого Спасителя — запорука і надія нашого вічного спасіння“, — мовив митрополит на початку.

«Сьогодні для всіх нас настав святковий день, коли ми своїми серцями перебуваємо ближче до Небесної Матері, а Вона ближче до нас. Різдво Пресвятої Богородиці український народ святкує вже більше тисячі років, і ввесь цей час Вона перебуває зі своїм народом і молиться за нього. Різдво Пресвятої Богородиці є початком сповнення обітниць, якими проживали люди протягом тисячі років. Це відкриття тієї закритої тайни, що була від віків приготована на славу і спасіння людського роду», — мовив проповідник.

А відтак додав: «Радістю сповнені сьогодні наші серця, бо настав особливий день для вашої парафії, присвяченій цьому величному святу. Марія в особливий спосіб опікується вашою спільнотою. А ми, вірні діти Пресвятої Богородиці, які прийшли, щоб привітати Її своїми щирими молитвами, немов бажаємо сплести гарний вінок, щоб покласти його до ніг нашої Найкращої Матері».

«Відзначаючи цей 100-літній ювілей церкви, пригадаймо, яке велике добро зробили ваші прабатьки, вірні й жертводавці, які жили у скромних сільських хатинах, а для Бога, як вияв своєї християнської віри і любові збудували цей прекрасний храм. Молімося за них і за всіх, хто сьогодні дбає про красу і добробут цієї святині», — наголосив архиєпископ.

Опісля моління у храмі звучали слова подяки, зокрема владика Володимир вручив грамоти о. Миколі Цимбалістому за ревне служіння у Христовому винограднику, та вірним і жертводавцям, які невтомно працюють задля процвітання парафіяльної громади.

На завершення присутні у храмі підносили молитву за швидке настання переможного миру, виконуючи духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», відбулося святкове мирування, а митрополит Володимир уділив всім архиєрейське благословення.

Насамкінець архиєрей здійснив Чин освячення оновленого розпису храму та поблагословив вірних свяченою водою.

Довідка

Вперше церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі відзначена у катедратику Львівської єпархії 1680 року. Згідно з картою 1783 року церква в селі стояла на сучасному цвинтарі, під лісом.

Замість попередньої дерев’яної церкви, знищеної під час Першої світової війни, у 1924-1926 роках на новому місці посеред села майстрами О. Кобелем і Родув’яком вибудувана нова дерев’яна церква.

У радянський період понад 20 років святиня була зачинена.

Упродовж 2013-2014 років церкву зовні відремонтували. Сталося це з нагоди святкування 90-ліття церкви.

На південний захід від храму збереглися дві дзвіниці: стара дерев’яна з 1927 року і нова мурована з 2012 року.

Довідка за матеріалами: Громик В., Слободян В. Дерев'яні церкви Івано-Франківської області. - Львів, 2016. - С. 73.