Митрополит Володимир Війтишин очолив храмове свято в Коломиї

22 серпня 2022

19 серпня у катедральному соборі Преображення Господнього, який є головною святинею Коломийської єпархії УГКЦ, з нагоди храмового празника архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин очолив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію.

Митрополит Володимир Війтишин очолив храмове свято в Коломиї

Співслужили митрополиту Володимиру єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич, протосинкел єпархії о. Роман Кіцелюк, настоятель собору Преображення Господнього о. Володимир Білослудцев та численне духовенство Коломийської єпархії. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до вірних, митрополит Володимир зазначив: «Цим славним Преображенням Господь наш Ісус Христос хотів підкріпити Своїх апостолів у часі своїх страждань. Це славне Преображення є надзвичайно важливим не тільки для апостолів, але і для усіх нас, бо саме у цій події ми бачимо не тільки характер Бога, але і Його велику силу. Ми бачимо, що Він є всесильним Богом, Який бере на Себе добровільно муки, терпіння, страждання і вкінці й смерть, щоби привести все людство до спасіння».

Також архиєрей промовив такі слова до всіх присутніх у соборі під час урочистого святкування:

«Сьогодні ми прославляємо Бога й дякуємо Йому, що святкуємо уже 10-літній ювілей цього величного та прекрасного храму. І сьогодні заносимо перед Його святий Престіл слова молитви-подяки, слова молитви-прохання за усіх тих, котрі не змогли взяти участь у цьому святкуванні, бо боронять нашу Україну від сил темряви й зла. Також сьогодні згадуємо усіх тих, хто спричинився до будівництва та облаштування цього Божого дому. Одних уже давно немає, але праця їхніх рук продовжує жити, а інші і далі працюють й дбають про облаштування свого храму. Згадаймо сьогодні наших владик, котрі там, на небесах, але колись молилися у цьому храмі. Ми сьогодні не забули про них: блаженної пам’яті владики — Павло Василик та Микола Сімкайло. Також сьогодні заносимо свої молитви перед Престіл Всевишнього і просимо Його про швидке одужання нашого дорогого владики Василія Івасюка. Хай тим, хто біля Господа, Він дарує Царство Небесне, а тим, хто тут, на землі, працює і трудиться, обдаровує щедрими благами й ласками».

По завершенні Літургії о. Володимир Білослудцев пригадав вірним, як відбувалося будівництво собору, починаючи від освячення наріжного каменю і до сьогоднішнього дня. Також священнослужитель подякував владикам за спільну молитву. Опісля вручив грамоти жертводавцям, фундаторам та усім, хто дбає про чистоту й красу храму впродовж усіх цих років.

Згодом міський голова м. Коломиї п. Богдан Станіславський вручив медалі та нагороди почесних громадян міста Коломиї, тим, ким пишається місто, на жаль, серед них і посмертно.

На завершення храмового свята на подвір’ї храму відбулося освячення плодів й окроплення присутніх свяченою водою.