Митрополит Василій Семенюк молився перед Буцнівською чудотворною іконою за Україну

18 травня 2023

14 травня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський здійснив душпастирський візит на парафію УГКЦ с. Буцнів. Архиєрей спільно із парохом о. Євгеном Кобильником відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці, а відтак, стоячи у молитві перед чудотворною іконою Матері Божої Буцнівської, просив Її заступництва та помочі для українського народу у часі війни і збереження життя наших воїнів.

Архиєрей духовним словом підтримав вірних, благословив кожного, а брати-семінаристи представили духовно-патріотичний концерт.

Цього дня митрополит з пастирським візитом відвідав парафію мучениць Віри, Надії, Любові і їх матері Софії у м. Шумськ. Відбулась Божественна Літургія, під час якої місцевому священнику отцю Тарасу Гром’яку було вручено церковну нагороду — золотий хрест. Владика подякував священнику за жертовну працю на благо Церкви Христової.

Довідка

Буцнівська чудотворна ікона Божої Матері (Одигітрія) — християнська святиня України. Копія Ченстоховської (Белзької) чудотворної ікони. Сьогодні зберігається в церкві Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в селі Буцневі, Тернопільської області.

Ікону в 1729 році подарував громаді церкві Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії тодішнього містечка Буцнів староста Матвій Цивінський.

25 січня 1737 року її чудотворність особливою грамотою підтвердив Львівський унійний митрополит Атанасій Шептицький.

1738 року за сприянням Андрея Шумлянського в Буцневі відбулася коронація чудотворної ікони.

Війська християнських держав — Австрії, Польщі, Росії, які здобули перемогу над турками-османами поблизу Ставучан та взяттям Хотина 17(28) серпня 1739 р., перед битвою молилися до ікони Буцнівської Богородиці, про що у своїй монографії під назвою «Сводная галицко-русская летопись» описує галицький церковний та політичний діяч о. Антин Петрушевич.

Коли отці Василіяни у 1751 році відходили з Буцнева до Крехівського монастиря, то свою монастирську церкву разом із чудотворною іконою передали місцевій парохіяльній громаді.