Митрополит Ігор Возьняк про духовне життя у час війни: «Молімося і пам’ятаймо, що Господь перемагає людськими руками»

28 серпня 2022

У Десяту неділю після Зіслання Святого Духа архиєпископ та митрополит Львівський владика Ігор Возьняк звершив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Вознесіння Господнього на Левандівці у Львові. Архиєрею співслужили священники храму.

Під час моління адміністратор парафії о. Ярослав Гевак від імені сотрудників та парафіян привітав митрополита Ігоря зі 70-літнім ювілеєм. Відтак митрополит нагородив грамотами катехитів парафіяльної катехитичної школи. Про це розповідає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

У проповіді архиєрей пригадав прислів’я, яке каже, що слова зворушують, а вчинки потягають. Він підкреслив, що в Ісуса ці засади були тісно пов’язані між собою. Оскільки Його слова зворушували і вчинки до Нього притягали народ.

За словами проповідника, у запропонованому євангельському уривку, написаному євангелистом Матеєм, говориться про чоловіка, який прийшов до Ісуса і просив помилувати його сина. Бо демон кидав його у вогонь та воду. Мабуть, вони вже й не мали сили стерегти того хлопця, щоб він не згорів у вогні і не втонув у воді. Чуємо, що учні Ісуса не змогли йому допомогти, бо мали заслабку віру, щоб вигнати диявола. Йому допоміг Господь.

«Спаситель знав, що багато із людей ходять за Ним, шукаючи особистої користі та несподіванок, тому назвав усіх таких „невірним та розбещеним родом“. А учням, які допитувалися Ісуса про їхню неспроможність прогнати демона, вказав на причину маловірства, бо їм бракувало віри, як зеренце гірчиці! Виходить, що мала віра й віра, як зерно гірчиці, — різні речі! Мала віра — це недовіра, нестійка та безхребетна віра, яка не протистоїть демонським підступам. А віра, як зерно гірчиці, — це віра, що переростає в потужне довір’я до Бога!» — мовив архиєрей.

Проповідник попросив кожного довірити життя Богу, віддати в руки Господні війну, молитися і пам’ятати, що Господь перемагає людськими руками. «Не забуваймо, що демон воює, а Господь перемагає!» — ствердив владика Ігор.

«Просімо у Пресвятої Богородиці заступництва для нашого народу, щоб Вона якнайшвидше випросила для нас ласку, щоб ворог зник з нашої землі», — додав митрополит Львівський.

Наприкінці Божественної Літургії митрополит Ігор звернувся до вірних: «Достойні брати і сестри, дякую вам за спільну молитву. Стараймося, щоб наші молитви були ревнішими й чистішими, голоснішими. Щоби доходили до Господа. Особливо молімося в цей час війни, щоб Господь Бог нас почув. Ми сьогодні чули, що не люди, а Господь Бог перемагає», — сказав він.

«Господь нас оберігає руками наших воїнів через різного роду обставини, просімо, щоб кулі застрягли у стволах і ракети не долітали до нашої землі. Бог має різні способи, щоб порятувати народ. Пам’ятайте про молитву, Святе Причастя, про каяття», — попросив владика Ігор.

А також пригадав про те, що на Синоді прийнято постанову про піст у вівторок для Львівської архиєпархії УГКЦ. Закликав вірних дотримуватися цього посту, наскільки дозволяють можливості.

Адміністратор парафії о. Ярослав Гевак подякував митрополиту за спільну молитву, привітав з ювілеєм, а також пригадав про те, що цього року катехитична школа парафії святкує 20-ліття свого служіння. З цієї нагоди митрополит Ігор вручив катехитам Митрополичі грамоти.

«Сердечно дякуємо вам за невтомне катехитичне служіння для добра нашої Церкви та для виховання молоді. Нехай Всемилосердний Господь щедро обдаровує Вас здоров’ям, своєю благодаттю та дарує наснагу для здійснення праці на українській землі. Благословення Господнє на вас!» — мовиться у тексті грамоти.

Відтак архиєрей прочитав молитву благословення та окропив освяченою водою вірян та релігійні речі для щоденного вжитку.