Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк: «Від серця до серця — ми переживали великі дари, очищували свої серця на дар Святого Духа»

9 червня 2019

«У цих днях ми пережили великий дари, ми очищували свої серця, відкриваючи їх на дар Святого Духа». Про це сказав владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, на завершення урочистих святкувань «Від серця до серця» з нагоди його інтронізації.

Під час проповіді до вірних митрополит подякував Богові «за нагоду бути разом, молитися від серця до серця, відкриваючи наше нутро на прихід святого Духа».

«Учора на Вечірній ми слухали слова пророка Єзекиїла: „Я дам вам нове серце і новий дух вкладу у ваше нутро. Я вийму кам’яне серце з вашого тіла і дам вам тілесне“. Ми рухаємося від каменя до тіла, яке є храмом Святого Духа. Чому? Тому що Бог нас запрошує до божественного життя. Бог — це любов. Не якась карма. Не якась енергетика. А Бог — досконала любов між особами Отця, і Сина, і Святого Духа. Непроникниме для нас таїнство, яке однак визначає наше життя, нашу тотожність», — сказав владика Борис.

Ми є особами, вважає проповідник, бо створені на образ і подобу Божу.

«Поки між нами Христос на землі, — сказав він, — поки не відбулося спасіння через пасхальну жертву і воскресіння, ми чекаємо Святого Духа. Але разом Христос прославився, до нас приходить Святий Дух. Дух тихий, дух миру».

«У цих днях Господь виймав наше серце кам’яне і дав нам тілесне серце і наповнює його своїм Духом Святим. Під проводом нашого Патріарха в соборуванні єпископів нашої Церкви та інших помісних Церков, у присутності клиру, монашества, вірних ми молилися за Божі дари», — зазначив митрополит.

І завершиться це все, знаєте чим? «Тим, що Господь нам пропонує. Те, для чого є все наше таїнственне життя. Завершиться воно в Бозі, через Бога, завдяки дарам Святого Духа, вічним життям у цій гармонії з Богом. Я не можу дочекатися, я жду цього моменту, щоб ми всі разом, зустрівшись тут, у спільному паломництві, дійшли до завершення того царства, яке вже є, але повнота якого нас чекає. Де немає ні болізні, ні печалі, ні зітхання, лише життя безконечне, у мирі, і в радості», — відповів владика Борис.

Опісля Божественної Літургії усі учасники молитви на чолі із Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом та митрополитом Філадельфійським Борисом Ґудзяком спустилися у крипту катедрального собору Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, де помолилися за упокій душ попередніх ієрархів Церкви у Сполучених Штатах Америки. Варто зазначити, що крипта знаходиться під вівтарем, і там покояться земні рештки єпископів, які служили в Українській Католицькій Церкві в Філадельфії: єпископа Сотера Ортинського, ЧСВВ, народженого в Закарпатській Україні, першого греко-католицького єпископа Америки; архиєпископа Костянтина Богачевського, першого митрополита США; архиєпископа Амвросія Сенишина, ЧСВВ, за якого була збудована сучасна катедра.

Окрім цього, архиєпископ і митрополит Борис Ґудзяк разом із вірними направилися на кладовище св. Марії у Фокс-Чейсі (Дженкінтаун, штат Пенсильванія, США), де помолилися панахиду поблизу пам'ятного хреста та відвідали поховання ще одного єпископа Української Греко-Католицької Церкви у США владики Річарда Семінака.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ