Митрополит Борис Ґудзяк взяв участь у панелі про Східних католиків у гарячих точках світу
Під час Католицької медіа-конференції, що проходила в Атланті (штат Джорджія, США) 21 червня 2024 року, відбулася панельна дискусія під назвою «Конфлікт, криза та надія: Східні католики в гарячих точках світу».
Цей захід був організований Асоціацією допомоги Східній Церкві (CNEWA) і був присвячений золотому ювілею головного видання CNEWA — журналу ONE, який протягом 50 років вірно висвітлює життя Східних церков. Про це інформує Служба комунікації Філадельфійської архиєпархії.
Модератором сесії був Майкл Ла Сивіта, директор комунікацій CNEWA та виконавчий редактор ONE. Учасниками дискусії стали Джозеф Хазбун з Папської місії CNEWA (по Zoom); митрополит Борис Гудзяк з Української греко-католицької архиєпархії Філадельфії (по Zoom); єпископ Тесфаселассіє Медхін з Ефіопської католицької єпархії Аддіграт, Ефіопія (по Zoom); та Лаура Єрачі, редактор журналу ONE.
Дискусія зосередилася на важкому становищі Східних християн, які є меншістю в своїх регіонах, де тривають конфлікти, і долають насильство і втрати з глибокою духовністю та стійкістю.
У своєму виступі митрополит Борис зосередився на Україні, де після початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року шість мільйонів людей стали біженцями, а чотири мільйони — внутрішньо переміщеними особами. Він згадав 29 членів спільноти Українського католицького університету, які загинули. Митрополит Борис також наголосив на стійкості українців та важливій ролі Церкви у цій стійкості, що надає гуманітарну допомогу, підтримку психічного здоров’я, активна у військовому капеланстві та веде багато інших проектів для служіння людям. Він згадав василіанку сестру Лукію Мурашко із Запоріжжя, яка була відзначена організацією Catholic Extension за самовіддану роботу з переміщеними особами та надання духовної і матеріальної підтримки людям, що живуть поблизу лінії фронту.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ