Митрополит Борис Ґудзяк виголосив промову на випускних урочистостях Школи права Ave Maria

17 травня 2023

13 травня митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк виступив із промовою на випускних урочистостях Школи права Ave Maria — приватного католицького навчального закладу в штаті Флорида, який заснований 1999 року і зосереджується на формуванні юристів із католицьким світоглядом.

У своєму слові до випускників митрополит Борис зупинився на історії заснування Українського католицького університету та розповів про його засновника патріарха Йосифа Сліпого, зокрема пояснив контекст його заклику «Великого бажайте». Про це повідомляє пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

«Прошу вас замислитися. Він це написав 1957 року. На той час патріарх був ув’язнений вже 13 років. Його Церква розбита, її провід не може діяти, вірних переслідують… Ніде немає надії. Але цей 65-річний немічний і виснажений лідер Церкви з сибірського заслання говорить про велич і мрії», — зазначив митрополит.

«Бажайте великого! Не бійся величі! Наша велич виявляється в нашому безкорисливому служінні. Услід за Ісусом і Марією», — наголосив він

Митрополит Борис поділився з майбутніми американськими католицькими юристами історіями їхніх українських колег — студентів і випускників Школи права Українського католицького університету, які постали перед серйозним викликом війни і тепер змушені у інших, екстремальних, обставинах усвідомлювати значення свого служіння суспільству. «… право може бути інструментом для досягнення безкорисливих цілей. Отримавши диплом юриста, ви маєте можливість служити людям тут, у нашій країні та в різних куточках світу. Хороший адвокат-католик знає, Кому варто служити, для чого варто жити і навіть померти».

Він закликав їх уважно приглядатися до того, що відбувається в Україні, де ціною великої жертви заново відкриваються світові принципи свободи, гідності, самопожертви та заохотив працювати в церковних структурах і заради добра Церкви.

«Наше американське суспільство потребує фахівців з права, які розуміють глибоку філософську основу усього, що є добрим в американському експерименті, і все, що потребує вдосконалення. Ненароджені, убогі, дискриміновані, маргіналізовані чекають вашого служіння, вашого захисту», — сказав митрополит Філадельфійський.

Під час випускних урочистостей митрополит Борис отримав почесний ступінь доктора права від Школи права Ave Maria.