«Ми всі покликані до служіння і воно має силу перемінити світ», — владика Михаїл Колтун у Патріаршому соборі Воскресіння Христового

23 серпня 2024

У вівторок, 20 серпня 2024 року, владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, владика Петро Лоза, єпископ-помічник та о. Зеновій Колтун звершили богослужіння у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві з нагоди 11-ї річниці його освячення.

Після читання Євангелія владика Михаїл виголосив проповідь, зазначивши, що у цей день прагне увіковічнити цю дату нашими молитвами і присутністю. «Він споруджений на вірі Христовій, на Петровому камені і йому суджено свідчити всьому народові про ту Церкву, яка вийшла з попелу і з гробу, а сьогодні є живим свідченням Божої сили і основується на правді. Ми у ній приймаємо силу, щоб свідчити правду, любов і нести служіння — це для нас є великим запевненням на всі часи, щоб ми могли цієї правди триматися», — підкреслив архиєрей значення Патріаршого собору, як інформує пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Далі єпископ застановився над уривком Євангелія, у якому йшлося про те, що ми маємо прощати незміренно і в цьому є сила служіння і сила життя: «Нам часом важко визнати цю формулу в житті, але це наша жертва. До цієї жертви йшов Христос і він її приніс. Він на хресті молився про прощення для ворогів, кажучи: „Прости, бо не знають що чинять“. Тим самим він переміг смерть, переміг гріх, здобув життя і нам його дарував. Сьогодні ми цей дарунок оживили в соборі, який є матеріальним свідченням живої віри», — мовив проповідник.

«Ми всі покликані до служіння і воно має силу перемінити світ», — додав єпископ.

За словами архиєрея, катехизм УГКЦ навчає нас про преображення Всесвіту і ми це робимо під дією Божої ласки. «Оновити світ може кожна людина, коли вона одягнута в Христа, в Його силу і довіряється Богові. Ісус прийшов звільнити світ від гріха, щоб ми мали запевнення життя на землі і у вічності. Якщо ми згодимося про щось на землі, то воно станеться на небі. Коли ми всі разом сьогодні молимося про мир, він станеться, тільки не похитнімося на хвилях, як це зробив апостол Петро і почав тонути. Нехай наша віра буде сильна до кінця, навіть дивлячись смерті у вічі. Нехай смерть дрожить, а ми довіряймо Богові себе і світ до його преображення, щоб він став кращим», — повчав владика Михаїл Колтун зібраних молільників.

«Довірмося Пресвятій Богородиці, адже вона довірилася Богові і вчить нас витривалості до кінця, бо в кінці приходить „Радуйся“», — завершив свою проповідь єпископ.

На завершення богослужіння єпископ подякував священнослужителям, з якими молився, а особливо капеланам, які зібралися на спільну зустріч, щоб продовжувати служіння капеланства під керівництвом інших осіб, побажавши святого натхнення і вдачі в житті.

Адміністратор Патріаршого собору о. Андрій Боднарук, у свою чергу, подякував єпископам: «Дорогі владики, дякую за те, що відвідали собор і є свідками віри, що на цих берегах Дніпра є майбутнє України. Дякуємо, що ви цей собор багато років будували разом з вірними Сокальсько-Жовківської єпархії».

Завершилось богослужіння молитвою за Україну «Боже великий, єдиний».