«Ми маємо виграти цю війну на небесах», — владика Йосафат Мощич на чуваннях у Старуні
У Старуні провели особливі нічні чування, що кожного місяця з 29 на 30 число відбуваються на Батьківщині блаженного священномученика Симеона Лукача. Адже це перші молитовні чування з часу проголошення Паломницького центру Симеона Лукача відпустовим місцем. Сотні вірних з різних куточків Прикарпаття приїхали помолитись та отримати благословення для себе та своїх рідних, випрошуючи ласк для нашої України та нашої нації. Червневі моління очолив владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький.
У храмі святих Петра й Павла зібралось чимало вірян, які прийшли скласти свої молитви до Бога за заступництвом блаженного свщмч. Симеона Лукача. Як зазвичай, програма чувань розпочалась з молитви Вечірні. Її провадив владика Йосафат Мощич. Після молитви єпарх Чернівецький виголосив науку, в якій поділився розумінням покликання, яким воно є в очах Бога та як ми можемо здійснювати своє покликання християн. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Опісля, священники молилися молитви на оздоровлення та благословляли вірних єлеєм. Під час Молебню до блаженного усі присутні могли приступити до ікони блаженного Симеона Лукача.
Далі віряни вирушили слідами Спасителя на Хресну Дорогу, під час якої з молитовними розважаннями отримали змогу замислитися над власним життям та змістом жертви Ісуса Христа.
Завершилась молитовна програма Архиєрейською Божественною Літургією, яку у співслужінні священників Івано-Франківської архиєпархії очолив владика Йосафат Мощич.
Виголошуючи проповідь, владика застановився над значенням мучеництва.
«Гора блаженств є також і Хресною дорогою. Погляньмо, як один блаженний — Симеон Лукач своїм прикладом, свідоцтвом віри вимолив це святе місце наперед: щоб коли прийде повнота часу, тут постав відпустовий центр. Бог чекав того, хто офірував своє життя для цієї справи. І сьогодні, скільки є мучеників, які ризикують своїм життям за цю землю, за нас з вами? Які плоди будуть від того, що вони віддають своє життя за нас? Це покликання нашого покоління — закласти фундамент нової країни та народу, що живе правильно, по-Божому. Коли ми штурмуємо небеса, все втілюється на землі в нашому дещо обмеженому часі та просторі. Тому, що жодна молитва не буде змарнованою», — сказав владика Йосафат.
За його словами, Бог посилає нас в цей світ, як ягнят серед вовків.
«В Новому світі Ісус ідентифікував себе з ягням і став Агнцем непорочним, якого закололи для того, щоб усі побачили хижих вовків. Ціла наша Україна є ягням, щоб весь світ побачив, що наші сусіди — вовки. Ми маємо виграти цю війну на небесах, і не бути байдужими. Потрібно працювати в тилу не тільки для української економіки, але й для божественної економіки, себто якраз в таких святих місцях і на своєму життєвому місці», — розповів єпарх.
Говорячи про мучеництво, проповідник зазначив, що не всім Бог дає дар мучеництва і не всіх до цього кличе.
«Часто ми переживаємо так зване „сіре“ щоденне мучеництво — клопітку працю, рутину, наше служіння. Але ми знаємо, заради чого все це. Ми точно знаємо, до чого ми покликані. І сьогодні ми набираємось Божественної сили та енергії, щоб знову зійти в долину сліз і продовжувати працювати. І бути посвяченими в служінні Богові і людям там, де нас поставив Господь, — продовжив проповідник, — Оскільки ми народились, він вже вклав у нас великий сенс. Нам лише потрібно прийняти цей сенс, навчитись бачити Божі знаки і слідувати за ними. Ми з вами приходимо до Бога тому, що ми визнаємо свою слабкість і потребуємо Його підтримки. Тому ми звертаємось до Лікаря, який лікує нас. Ми приходимо, і просимо, щоб Бог преобразив нас зсередини, щоб ми були послані в цей світ, як ягнята. Пам’ятаймо, що наш час — сьогодні. Що ми готові принести Богові сьогодні? Що ми проситимемо в Бога, і що ми готові приректи та пообіцяти Йому?»
Цього молитовного вечора, ті, хто посповідався під час чувань, міг прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання Повного відпусту з рук владики Йосафата Мощица усіма, хто виконав усі необхідні умови.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ