МОН і Всеукраїнська Рада Церков обговорили співпрацю

6 березня 2021

Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України обговорила напрямки подальшої взаємодії.

МОН і Всеукраїнська Рада Церков обговорили співпрацю

У засіданні, яке відбулося 4 березня 2021 року, взяв участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Фахівці, делеговані релігійними організаціями, обговорили разом із міністром напрямки подальшої співпраці МОН та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

На порядку денному також стояло питання подальшого викладання предметів духовно-морального спрямування в державних і комунальних закладах освіти, які запроваджені в навчальні програми ще з 2006 року, а в Західних регіонах — ще раніше.

Учасники засідання також обговорили співпрацю з засобами масової інформації щодо популяризації духовно-моральної освіти в Україні.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив: «Діалог між державою і релігійною спільнотою для подальшого вдосконалення державно-конфесійних відносин, зокрема у сфері освіти, дуже важливий. Ми маємо сприяти збалансованому освітньому процесу з урахуванням пропозицій усіх сторін, а також відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого у вересні 2020 року, та типової освітньої програми для 5–9 класів закладів загальної середньої освіти, ухваленої 19 лютого 2021 року. Інтелектуальний та духовний розвиток дитини має бути гармонійним».

Він відзначив важливу роль спеціалізованої Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН у забезпеченні діалогу між міністерством та ВРЦіРО щодо проблем морального виховання учнівської молоді.

Позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо низки питань у сфері освіти озвучив Геннадій Білорицький, представник Об’єднання іудейських релігійних організацій України.

За результатами засідання Громадська рада ухвалила План діяльності на 2021 рік та запропонувала Міністерству освіти і науки України створити робочу групу з опрацювання питань морального виховання учнів закладів освіти.

За матеріалами Інституту релігійної свободи