«Молитися — це віддавати себе у руки Божі». Відеоблог № 88 владики Венедикта Алексійчука

1 грудня 2020

Що значить віддавати себе у руки Божі? Як творити речі світового масштабу? Про це владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, роздумує у черговому відеоблозі «Школи молитви» на офіційному youtube-каналі Чиказької єпархії Святого Миколая.

Коли ми дивимося на своє життя, то можемо спостерегти, що кожен має різноманітні плани на нього, має думки та ідеї, які би він хотів досягнути.

Створення стратегій: значення і небезпека

Сьогодні є дуже модним працювати над стратегіями особистого життя, над стратегіями компаній, а навіть у Церкві ми говоримо про стратегію єпархії чи парафії. І це є важливо, коли ми шукаємо собі чогось доброго. Але тут існує певна небезпека. Ця небезпека полягає у тому, що ці ідеї та думки будуть нагромаджуватися у нашій голові, або ж у кількох головах. Однак, вони залишатимуться на цьому горизонтальному рівні.

Завдання християнина — чинити волю Божу

Натомість, завданням християнства, кожного окремого християнина, початком і кінцем, Альфою і Омегою є пізнання Бога, чинити Його волю. Тому молитва — це нагода пізнавати Бога все більше і пізнавати Його волю, а тому все більше віддавати у Його руки. Бо хто, як не Бог, знає, що є правдивим добром для нас? Хто, як не Господь, розуміє, що є найважливішим для нас? І це не є просто.

Страх віддатися у Божі руки. Звідки він?

Впродовж усього свого життя ми будували своє світосприйняття, через усе своє життя ми будували певні свої уявлення про цей світ, у цьому моменті життя ми навіть знаємо, що ми хочемо, — більше чи менше. Таким чином, нам стає страшно: «Як це віддатися у руки Божі? Що Він зробить зі мною? Куди Він поведе? Що Господь мені відкриє?» Це так, існує страх.

Чинити великі речі своїми руками під проводом Бога

Погляньмо ж на приклад святих. Коли вони відкинули страх і віддалися у руки Божі, розпочали творити величезні проєкти, які за людськими мірками вартували мільйони гривень чи навіть доларів. Вони робили речі світового масштабу. Вони настільки змінили світ, що їхні життя зробили відбиток не тільки на їхніх сучасників, але на багато поколінь пізніше. Чому? Тому що вони віддалися у руки Божі, вони віддалися Богові і Бог велике сотворив через них.

Тому, віддаймося і ми у молитві Богові, щоб щось велике й особливе Бог створив і через кожного із нас.

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії Святого Миколая