Молитва за Україну та її захисників і зустріч з ВПО: другий день Глави УГКЦ в Одесі

17 жовтня 2022

У неділю, 16 жовтня, Блаженніший Святослав відвідав у Одесі храм Святого архистратига Михаїла, де помолився за Україну та її захисників, а також зустрівся з вірними і внутрішньо переміщеними особами, яким передав гуманітарну допомогу від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Другий день перебування Глави УГКЦ в Одесі розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії на парафії Вознесіння Господнього, під час якої Блаженніший Святослав висвятив на священника Олексія Бурова з Миколаєва, випускника Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У другій половині дня Предстоятель відвідав гуманітарний штаб Одеського екзархату, який діє з початку війни. Координатор Світлана Кісельова привітала Главу Церкви і розповіла про діяльність штабу, де зберігаються зокрема продуктові набори Патріаршої фундації «Мудра справа».

Опісля у храмі Святого архистратига Михаїла відбулася молитва за Україну та її захисників.

«Ця молитва за наш народ, за наше військо, — сказав Блаженніший Святослав на завершення молитви, — є наче криком серця віруючої людини в часи військового лихоліття. Від початку цієї війни наш народ умовно поділився на дві категорії громадян: одні взяли в руки зброю, інші стали волонтерами. Наші захисники, сестри і брати, сьогодні зі зброєю в руках відстоюють мир, боронять життя в Україні. А ми, які перебуваємо в тилу, маємо обов’язок нашою сумлінною благочинною діяльністю послужити усім тим, хто перебуває в потребі: підтримати наше військо і підтримати усіх тих, кого в особливий спосіб вразила війна».

Глава Церкви зауважив, що в умовах війни кожна парафія УГКЦ в Україні перетворилася на осердя служіння своєму народові. З одного боку, Церква почала евакуюювати мирних жителів з-під обстрілів у більш безпечні місця, а з іншого — доставляти гуманітарну допомогу у місця найбільшої потреби. «Почався ще один фронт — фронт добрих діл, взаємної підтримки і взаємодопомоги. І я дякую, що Одеса, Одеський екзархат є нашим взірцем такої діяльності. Дякую всім волонтерам, зокрема тим, які гуртуються в цій парафії, за вашу особливу місію відданого служіння для свого народу», — сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви подякував присутнім військовослужбовцям за їхню особливо мужню поставу в час війни. «Кожного дня в усіх наших церквах як в Україні, так і у всьому світі лунає молитва за перемогу України і за українське військо», — запевнив Глава УГКЦ, відзначивши, що молитва стала одним із фронтів духовної боротьби українців.

Крім того, Церква, як розповів Блаженніший Святослав, тримає і гуманітарний фронт, що є особливим свідченням християнської віри, бо «замало лише словами Бога ісповідувати, треба Його ісповідувати ще й своїми ділами». «Ми, християни, намагаємося чинити діла любові і милосердя, — наголосив Блаженніший Святослав. — І ця вселенська християнська солідарність дозволяє допомагати один одному, незалежно від того, хто в яких обставинах знаходиться. Завдяки християнській солідарності до нас спливає допомога з цілого світу, щоб підтримати Україну в її боротьбі».

Третім фронтом, який тримає Церква, є інформаційний — голошення правди про Україну. «Папа Франциск не раз говорив, що всяка велика війна пов’язана з великою брехнею. Ця гібридна війна, яку росія веде проти України, теж є війною дезінформації, пропаганди, яка вбиває не менш нищівно, аніж російські ракети, снаряди, бомби і кулі. Ми з вами, як християни, маємо обов’язок свідчити правду, говорити правду про біль України, щоб, як колись писав Шевченко, „на весь світ почули, що діялось в Україні, за що погибала, за що слава козацькая по всім світі стала“».

«Тому я дякую усім вам, які, кожен на своєму блок посту, кожен на своїй лінії фронту, стали до боротьби в молитві, добрих ділах, а найперше у свідченні правди, істини. Нехай милостивий Господь допоможе усім нам. Ми справді відчуваємо, що наша сила є у правді», — резюмував Глава Церкви.

За жертовну працю і геройську поставу на особистому християнському, громадянському блокпосту Блаженніший Святослав відзначив патріаршими грамотами полковника Костянтина Бабінця, начальника Південного територіального управління військової служби правопорядку, і його заступника підполковника Олега Артеменка.

Після молитви Глава УГКЦ зустрівся парафіянами, катехитами, а також внутрішньо-переміщеними особами, яким особисто роздав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Варто зазначити, що з початку війни ця фундація передала вже понад 10 000 продуктових наборів, які були роздані переселенцям через логістичні центри, що відкриті практично в кожній парафії Одеського екзархату УГКЦ в чотирьох південних областях України, зокрема на окупованій Херсонщині.

Як ми повідомляли, Глава УГКЦ здійснює душпастирський візит на південь України. У суботу, 15 жовтня, в Одесі Блаженніший Святослав зустрівся з представниками місцевої влади і волонтерами Одеської області, а також з вірними і духовенством Одеського екзархату в катедральному храмі Святого апостола Андрія Первозванного. Глава Церкви прибув, щоб дізнатися про потреби постраждалих від війни українців на Півдні України і, відповідно до можливостей Церкви, допомогти.

Фото: Олександр Савранський