Мільйон дітей моляться на вервиці за мир у всьому світі 2023. Фотоогляд

21 жовтня 2023

Розпочинаючи з 2005 року, щороку 18 жовтня діти різних континентів та країн єднаються у молитві на вервиці за мир і єдність у всьому світі. Цього року, як і завжди, до молитви долучилися також діти Української Греко-Католицької Церкви, просячи в Богородиці заступництва та в Господа миру для України.

Мільйон дітей моляться на вервиці за мир у всьому світі 2023. Фотоогляд

«Сьогодні щира дитяча молитва є особливо потрібною, бо віримо, наближає день перемоги і мир на нашій рідній землі і всюди, де точаться війни, а також вчить дітей уповати на Бога та не втрачати надії перед лицем труднощів та життєвих викликів», — наголошують у Патріаршій катехитичній комісії УГКЦ.

Вони отримали сотні фотографій з різних країн та міст і сіл нашої України. Діти молилися у церквах та на площах, у соціальних центрах та садочках, катехитичних осередках та освітніх навчальних закладах.

«Щиро вдячні організаторам цієї молитовної акції — Папській фундації „Церква в потребі“, а також усім священникам, катехитам, вчителям, вихователям, батькам, і найбільше — самим дітям, які стали частиною світової спільноти у молитві за мир», — мовили у комісії.

Як ми попередньо повідомляли, учні Католицького ліцею м. Івано-Франківська єдналися у молитві на вервиці із владикою Миколою Семенишином. Натомість, в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у місті Івано-Франківськ, дітки разом з батьками також мали нагоду долучитися до спільного моління на вервиці. У катедральному храмі Преображення Господнього м. Коломия моління на вервиці об'єднало понад 200 дітей, а у катедральному храмі Святого Миколая Чудотворця м. Харкова молитву очолив владика Василь Тучапець, екзарх Харківський. Масово до молитовної ініціативи долучилися діти і священники УГКЦ в Італії.

Довідка

«Мільйон дітей моляться вервицю» — це вже традиційна молитовна ініціатива Католицької Церкви. Під таким гаслом 18 жовтня кожного року відбувається всесвітня молитва дітей на вервиці, яку започатковує Святіший Отець Папа Франциск. Вже із перших етапів Українська Греко-Католицька Церква долучилася до цієї акції. У різних місцях нашої країни діти із своїми батьками, катехитами та священниками єднаються у молитві з дітьми із різних частин світу.

Організатором молитви є Папська фундація «Церква у потребі». За даними Папської фундації, щорічна традиція розпочалася у столиці Венесуели — місті Каракасі у 2005 році. Там невелика група дітей зібралася, щоб помолитися розарій, і під час їх молитви багато жінок, які ними опікувалися, «відчували присутність Діви Марії». Ця присутність нагадала жінкам обіцянку святого падре Піо: «Якщо мільйон дітей помолиться на розарії, світ зміниться». Так розпочалася щорічна молитовна ініціатива «Мільйон дітей моляться вервицю». Захід проводиться щороку, розпочинаючи з 2006 року, і на кожному етапі він приваблює все більше учасників.