Медичні працівники Івано-Франківська завершили різдвяні реколекції Божественною Літургією із митрополитом Володимиром Війтишином

22 грудня 2023

У середу, 20 грудня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин очолив Молебень для медичних працівників Івано-Франківського обласного та міського перинатальних центрів. Моління відбулося у храмі Святих Кирила і Методія, що у селі Крихівці, поблизу Івано-Франківська.

Подячний Молебень став завершальною частиною передріздвяних реколекцій, які проводили для медичних працівників й студентів, а також викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Їх організатором стала парафія Святих Кирила і Методія в особі настоятеля о. Йосафата Бойка, ВС. Співорганізатором став християнський рух «За життя». Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Темою днів духовної віднови стала цінність людського життя у світлі Різдва Христового. На заключні моління у храмі зібралися медичні працівники, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та викладачі ПНУ ім. Василя Стефаника. У часі молитви владиці Володимиру співслужив о. Йосафат Бойко, ВС, медичні капелани закладів та запрошені священнослужителі Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Опісля богослужіння архиєрей звернувся до присутніх із духовними роздумами на тему цінності людського життя та сім’ї: «У сім’ї є Божа присутність і Господнє благословення, у ній народжується життя. Життя майбутнє, яке кожен з нас ставить собі в приклад. Дякуймо Богу і нашим батькам за те, що ми з вами сьогодні є. Бо коли Господь дає життя, то воно повинно бути. Життя не є вічне — воно має свій прихід, сенс і час відходу. Робімо все, щоб це майбутнє життя могло пізнати Бога. Щоб та маленька людина навчалась жити згідно Божих Законів та Заповідей, була здоровою, любила свій народ та Батьківщину, щоб та людина справді була людиною. Божою людиною, яка віднайде дорогу добра та світла».

«Сьогодні, напередодні Різдва, роздумаймо над тим, хто ми є: чи живемо як діти Божі, чи залишаємося сліпими до Його любові? Свята Церква нагадує кожному про Господню присутність, про те, що Він хоче достукатися до кожного з нас. Тож бажаю, щоб ці духовні роздуми залишилися разом з нами, щоб ми мали нагоду взяти їх з собою та змінювались на краще. А змінюючись самі — надихали на це інших, до чого нас часто закликав світлої пам’яті блаженніший Любомир Гузар», — мовив митрополит.

Відтак архиєпископ привітав медиків з прийдешнім святом Різдва Христового та побажав миру й злагоди в оселях, а також духовної рівноваги в робочій сфері: «Нехай ваші родини стануть прикладом християнського життя. Нехай Боже благословення буде з кожним із вас. Хай сам Господь керує вашим розумом і вашими руками у найважчі хвилини — тоді, коли ви боретеся за життя, що прагне побачити цей світ».

Відтак вірні мали нагоду приклонитися перед іконою Гваделупської Божої Матері. На завершення митрополит Володимир уділив присутнім своє архиєрейське благословення.