Мандрівна фігура Фатімської Богородиці прибула в Івано-Франківськ
До Івано-Франківська — у храм Царя Христа, що при монастирі отців василіян, в суботу, 4 червня, прибула відома мандрівна копія фігури Фатімської Богородиці. Для івано-франківців і гостей міста ця подія є бажаною і очікуваною. Завдяки тому, що нещодавно Фатімська святиня за сприянням митрополита Львівського Ігоря Возьняка побувала у Львові, її змогли побачити також в інших містах західної України.
Фігуру Фатімської Богородиці зустріли в храмі Царя Христа — урочисто за участю митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, духовенства, вірних. Відбулася Архиєрейська Літургія. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
«Пресвята Богородице, спаси нас! — такими словами владика Володимир розпочав свою проповідь під час Святої Літургії та продовжив: — Сьогодні ми зустрічаємо Пресвяту Божу Матір, яка явилась нам такій постаті, яку ми бачимо у цій фігурі. Прихиливши свою голову, молимося за Україну, за навернення росії, за опіку Богородиці, щоб своїм омофором та своєю силою відвернула цю війну. Пресвята Богородице, охорони наш люд український, щоб наші родини були щасливі, і ми могли будувати вільну та незалежну Україну, згідно Божих Законів та Його Заповідей. Маємо велику надію, що цим перебуванням між нами Богородиця допоможе всім людям. Дорогі у Христі, піднесімо наші серця та душі у молитві до Бога».
Після Божественної Літургії відбувся молебень перед фігурою Діви Марії в наміренні настання миру в нашій Батьківщині та її перемоги. Пізніше всі присутні в храмі молилися молитву за Україну «Боже великий, єдиний», після чого митрополит Володимир уділив всім архиєрейське благословення.
«У ці дні Марія встала і швидко прийшла в гірську околицю — місто Івано-Франківськ. Прийшла, щоб поділитися з нами радістю, сказати ті ж слова, які сказала під час Благовіщеня — „Ось я слугиня Господня, нехай зі мною станеться за твоїм словом“, — додає настоятель парафії Царя Христа, ігумен монастиря отців василіян в Івано-Франківську отець Артемій Новіцький. — Як кожна мати живе для своїх дітей так і Богородиця — для свого сина і усіх синів і дочок. Вона є прикладом Церкви. Протягом восьми днів Богородиця з Фатіми буде молитися разом з нами. Ту місію, яку вона поклала на своїх дітей, ми ще не виконали — дуже просила молитися за навернення, за грішників і особливо за Росію. І маємо це виконувати, бо прокльони не допоможуть, а молитва за ворогів — це найкращий захист і наша зброя. Отже, молімся про захист і опіку до Пресвятої Богородиці, яка піклується про нас. Нехай усі приходять, щоб просити її про мир і спокій на нашій землі».
Для молитовного вшанування до фігури Фатімської Богородиці в храм Царя Христа можна буде приходити щодня до 11 червня. Зранку і до вечора біля неї служитимуть Літургії і молебні, провадитимуть духовні науки.
Довідка
Об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі — серія об’явлень, що відбувалися у Фатімі в 1915–1917 роках. Найвідомішими є об’явлення Діви Марії 1917 року. З 13 травня по 13 жовтня вона шість разів з’являлася трьом пастушкам: Лусії душ Сантуш, Жасінті Марту та Франсишку Марту. 1930 року Католицька Церква офіційно визнала ці події як диво й одкровення, яке не суперечить доктрині.
Перша мандрівна статуя Фатімської Богородиці була вирізьблена за вказівками сестри Лусії, найстаршої з пастушків, яким являлась Пречиста Діва Марія 1917 року, а 13 травня 1947 року вона була увінчана золотою короною. Сталося так, що 1945 року, незабаром після закінчення Другої світової війни, один парох у західному Берліні запропонував, щоб статуя Фатімської Матері Божої відвідала всі столиці і єпископати Європи аж до кордону з Росією. Виготовлена за вказівками сестри Лусії, статуя від того часу побувала в 64 країнах світу, несучи послання миру й Божої любові. Згодом, щоб задовольнити численні прохання з усього світу, виготовлено й посвячено ще декілька копій першої мандрівної статуї.
У 2000 році було прийнято рішення залишити першу мандрівну статую у Фатімському санктуарії, який вона залишає лише за особливих нагод, якою була, зокрема, зустріч молоді в Панамі на початку 2019 року.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ