Львів’ян запрошують у Митрополичі сади на екскурсії у день народження митрополита Андрея
З нагоди 155-річчя з дня народження праведного митрополита Андрея львів’ян запрошують дізнатися більше про його життя та діяльність на Свято-Юрській горі, пройшовшись стежками Митрополичих садів.
Можна обрати оглядові або авторські екскурсії, а також квести.
Оглядові екскурсії триватимуть сорок хвилин. Учасники матимуть можливість ознайомитися з історією Свято-Юрського комплексу та роздивитися інсталяції, пов’язані з життям та діяльністю митрополита Андрея Шептицького, а також провести час у садах.
Квести для молоді чотирнадцяти-вісімнадцяти років розраховані на годину. У процесі гри можна буде відкрити для себе постать митрополита Андрея в новому цікавому форматі. Молодіжний квест охоплюватиме локацію Митрополичих садів, площу перед собором Святого Юра та сквер. На переможців чекає приз.
Годинна авторська інтерактивна екскурсія включатиме також музичний супровід.
Екскурсії проводитимуться 28, 29 та 30 липня. Можна попередньо зареєструватися за номером телефону: 097 702 77 17.
Нагадаємо, що Львівщина святкуватиме уродини Андрея Шептицького 29 липня. З цієї нагоди у Львові відкриють мурал, присвячений митрополиту.
Довідка
Митрополичі сади, Сад собору святого Юра або Святоюрський парк — сад, розташований біля палацу греко-католицьких митрополитів на території комплексу собору Святого Юрія у Львові.
Парк розташований на схилі Святоюрської гори. У 1772 році був обведений кам’яною загорожею. На початок XIX століття це був живописний парк з трьома терасами довкола митрополичого палацу. Це був приклад сакральних садів, якими оточувалися львіські монастирі і храми у минулому.
27 червня 2015 року парк було відкрито для публічних відвідин.
Ще архітектор собору Юра Бернард Меретин до деталей спланував не лише власне саму споруду, але й інтер’єри, декор та навколишню територію садів. Їх реалізація почалася після смерті Меретина. Близько 1762–1771 років довкола митрополичого палацу було розбито декоративний сад на терасах, утриманих потужними підпірними стінами. Кожна з терас протрактована гафтованими квітковими партерами з витонченими візерунчастими заповненнями квадрів, боскетними кабінетами.
Головна вісь об’єднує ансамбль барокових садів при митрополичих палатах та кафедрального собору на Святоюрській горі. Вона починається від тераси вхідного порталу собору, орієнтованого зі сходу на захід і через величний відкритий «вестибюльний» простір соборної площі — курйоли, який можна оглянути, піднявшись на вхідну терасу парадними сходами, продовжується в східному напрямку до західного головного входу митрополичого палацу[3][4][5]
За аналогією з ватиканським Бельведером, будівництво якого у XV столітті папа Юрій ІІ доручив архітектору Браманте[6], з еспланади триступінчастих терас і лоджії митрополичих палат зі східної сторони прочитуються квадри восьми квіткових партерів, центральна композиція декоративного басейну та боскетні зали, виконані згідно з проектом Клеменса Ксаверія Фесінґера у 1771 році (зберігається в Національному музеї у Львові).
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ