Команда Пасторально-міграційного відділу УГКЦ зустрілася із українською громадою в ОАЕ

4 лютого 2022

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус 3 лютого 2022 року у межах візиту до Об’єднаних Арабських Еміратів відслужив Літургію для українців в Абу-Дабі, у соборі Святого Йосифа. Йому співслужили заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

2 лютого 2022 року розпочався душпастирський візит Голови Пасторально-міграційного відділу владики Степана Суса, його заступника о. Андрія Гаха та секретаря Відділу о. Романа Ільницького до української громади в Об’єднаних Арабських Еміратах.

«Молімося, щоб ми ніколи не переставали бути Церквою»: зустріч з українською громадою

Під час проповіді у часі Божественної Літургія владика Степан Сус зазначив: «Мені дуже приємно молитися разом з вами, у вашій спільноті, у нашій Церкві. Я хочу передати вам вітання від Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава та всіх отців, які душпастирювали тут, в ОАЕ, останні роки. Наша присутність тут сьогодні — це знак того, що це душпастирство не припиняється».

Він зауважив, що зазвичай коли чують слово «церква», то насамперед уявляють будівлю, де люди мають нагоду зібратися разом на молитву, де є ікони, образи і відповідна атмосфера затишку і надії. Водночас власне храми, церкви, почали з’являтися лише у IV столітті.

«Інше поняття Церкви — це спільнота людей, які по-різному вдягаються, мають різні хобі, звички, професії, стремління, але вони об’єднані вірою в Господа, в Того, Хто дає нам життя і внутрішню силу. Адже Божу ласку і благодать ми отримуємо тоді, коли відкриваємо своє серце на молитві перед Богом, коли довіряємо Йому все те, що нас турбує, що нам болить», — додав єпископ.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ зауважив, що у ситуаціях, коли у людини багато питань, але мало відповідей, — народжується щира молитва.

«Господь каже: „Де двоє або троє зберуться в ім’я Моє, там Я є посеред них“. І ми, будучи з Ним, завжди є Церквою, навіть коли ми не маємо власної будівлі. Навіть тут, у цій країні, ми не перестаємо бути Церквою, — наголосив владика Степан. — Молімось сьогодні за те, щоби ми ніколи не переставали бути Церквою, щоби не боялись просити у Бога правильних відповідей на питання, які нас турбують, і ласки правильно дивитися на певні життєві обставини очима віруючої людини».

Після Літургії владика Степан Сус поспілкувався з українською громадою в Абу-Дабі.

Зустріч із владикою Полом Хіндером

До цього під час візиту в ОАЕ вже відбулося дві важливі зустрічі: перша — з Апостольським вікарієм Південної Аравії владикою Полом Хіндером та друга — з тимчасовим повіреним у справах України в Об’єднаних Арабських Еміратах Андрієм Козловим і ІІІ секретарем з культурно-гуманітарних питань Віталієм Федяніним.

Під час зустрічі із владикою Полом Хіндером Голова Пасторально-міграційного відділу передав вітання від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та висловив подяку Вікарію за опіку і всебічну підтримку для розвитку молодої громади УГКЦ в ОАЕ.

Владика Степан відзначив, що планує поспілкувався з вірними УГКЦ в ОАЕ і дізнатись про нові виклики, які постають перед українською громадою в Еміратах.

Голова ПМВ також запросив владику Пола відвідати Україну. І заохотив його ближче познайомитись з релігійним життям вірних УГКЦ, якими він опікується.

У Посольстві України в Об’єднаних Арабських Еміратах

Натомість, під час відвідин Посольства України в ОАЕ та зустрічі з тимчасовим повіреним у справах України в Об’єднаних Арабських Еміратах Андрієм Козловим і ІІІ секретарем з культурно-гуманітарних питань Віталєм Федяніним відбулося обопільне обговорення стану душпастирства в українській громаді. Посольство запевнило єпископа у всілякій підтримці УГКЦ в ОАЕ.

Андрій Козлов подякував владиці Степану за те, що Голова Пасторально-міграційного відділу дбає про забезпечення духовних потреб українців в ОАЕ. А єпископ, своєю чергою, подякував посольству за підтримку усіх ініціатив Церкви і священника УГКЦ на теренах країни.

У зустрічі також взяли участь заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.